Sklep internetowy – jaki powinien być? O czym pamiętać?

Informacja Prasowa - 15.09.2021
111

Sklep internetowy - jaki powinien być? O czym pamiętać?

Sklep internetowy może być głównym kanałem sprzedaży, ale też dodatkiem do działalności stacjonarnej. W obu przypadkach trzeba postarać się o to, żeby był łatwy oraz intuicyjny w obsłudze, co zachęci klientów, aby robili u nas zakupy i chętnie do nas wracali. O czym pamiętać? Jakie cechy sklepu online są najważniejsze?

Maksymalna przejrzystość to absolutna podstawa

Strona musi być przede wszystkim przejrzysta, maksymalnie czytelna, aby każdy użytkownik, który się na niej pojawi, znalazł wszystkie najważniejsze informacje. Zgodnie z przysłowiem, powinny mu one być podane na tacy. Jeśli zaś będzie musiał ich szukać, to szybko opuści nasz sklep, kierując się do konkurencji.

Przejrzystość, czyli intuicyjna nawigacja i dokładne, precyzyjne opisy produktów. Poruszanie się pomiędzy kategoriami i podkategoriami nie powinno nastręczać trudności – musi być maksymalnie proste. Niektórzy sprzedawcy nie przykładają zbyt wiele uwagi do tworzenia opisów, twierdząc, że i tak nikt ich nie czyta. To błąd – klienci zapoznają się z nimi i bardzo często na tej podstawie decydują się na dany produkt. Nie można więc tego zlekceważyć, opisy powinny być interesujące i odpowiadać na najważniejsze wątpliwości użytkowników. Bardzo istotne też, aby zdjęcia produktów były wyraźne. Klienci muszą przecież widzieć dokładnie, co kupują.

Zapewnij klientom bezpieczeństwo!

Co równie niezwykle istotne, sklepy internetowe muszą zapewniać maksimum bezpieczeństwa. Nie może dochodzić do sytuacji, że pieniądze klientów czy ich dane są zagrożone. Wielu użytkowników boi się zamawiać przez internet właśnie w obawie o te niebezpieczeństwa. Musimy więc zrobić wszystko, aby rozwiać te wątpliwości i pokazać, że zakupy w naszym sklepie są całkowicie bezpieczne. Warto w tym celu skorzystać z oferty platform sprzedażowych, które nie tylko zapewniają szybkie “postawienie” i działanie sklepów, ale też cały pakiet środków zabezpieczających, dzięki czemu pieniądze i wrażliwe dane klientów są zawsze dobrze chronione.

Wystrzegaj się błędów

Wspomnieliśmy wcześniej, jak ważne jest, aby strona była przejrzysta, co zachęca klientów do robienia zakupów. To jednak nie wszystko, by chcieli u nas pozostać – ważne są też inne czynniki, jak szybkość działania strony, sprawna wyszukiwarka i brak błędów na stronie. Co do szybkości to wiadomo, o co chodzi – im sprawniej i bez zbędnych przestojów ładują się dane na stronie, tym lepiej. Jeśli zaś będzie trwało to za długo, to klient wcześniej czy później straci cierpliwość.

Koniecznie też zatroszczmy się o to, by wyszukiwarka rzeczywiście służyła do tego, do czego została stworzona. Żeby tak było, wszystkie produkty muszą być precyzyjnie nazwane, opisane i otagowane. Strona musi być też wolna od błędów, które tylko zniechęcają klientów do robienia zakupów. Zaliczamy do nich najczęściej podstrony z błędem 404, ale też niedziałające linki czy puste kategorie.

Zapewnij klientom bezproblemowy kontakt

Sklep internetowy zawsze jest prowadzony przez kogoś, nigdy nie istnieje w próżni. To może wydawać się banalne, ale wielu sprzedawców o tym zapomina, nieświadomie utrudniając kontakt z klientami. Dane sprzedawcy są umieszczone w takim miejscu, że ciężko je znaleźć, a nawet jak już uda się je namierzyć, to podany numer telefonu jest nieaktualny, a na maila nikt nie odpisuje. To bardzo zniechęca klientów. Zatroszczmy się więc o to, by dane były łatwo dostępne, a kontakt z naszym sklepem nie nastręczał trudności, zarówno gdy chodzi o telefon, maila, jak i komunikator wbudowany na stronie.

Podsumowując, sklepy internetowe powinny cechować się kilkoma najważniejszymi parametrami: przejrzystością, szybkością, łatwością użytkowania, brakiem błędów, bezpieczeństwem. Troszcząc się o te czynniki, możesz być pewien, że Twój sklep będzie cieszył się sporym uznaniem.

Więcej na ten temat przeczytasz: https://www.idosell.com/pl/najlepsze-sklepy-internetowe/

Comments

comments

111
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...