LoveBrands Group zachęca do chwalenia siebie w nowej kampanii dla marki ORANŻADA Hellena

Informacja Prasowa - 04.04.2024
101

Nowy przekaz, „cudze chwalicie, a siebie?” oraz akcja #hellendż

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych na rynku marka napojów gazowanych ORANŻADA Hellena, podjęła decyzję o analizie swojego dotychczasowego claimu w kampanii influencerskiej, aby jeszcze lepiej dostosować się do zmieniającego się krajobrazu kulturowego i społecznego. Nowy przekaz, „cudze chwalicie, a siebie?” oraz akcja #hellendż została starannie zaprojektowana przez agencję LoveBrands Group, tak aby lepiej odzwierciedlić współczesne aspiracje i wartości konsumentów.

Puszka, która mówi?
W ubiegłym roku agencja LoveBrands Group rozpoczęła kampanię influencerską na marki Hellena, której celem było promowanie nowego podejścia do kwestii chwalenia siebie i poczucia własnej wartości. Wprowadzenie nowego claimu „cudze chwalicie a siebie?” stanowiło fundament tej kampanii, wyznaczając kierunek przekazu i oddając ton głosu marki w nowym kontekście. „Wyzwanie rozpoczęliśmy od przeprowadzenia badań, które wykazały, że prawie co drugi Polak uważa, że ma wiele powodów, aby być z siebie dumnym. Jednakże zaskakujące było to, że tylko 8% badanych codziennie odczuwa dumę z siebie. Warto także wspomnieć, że jedynie 12% badanych przyznaje się publicznie do odczuwania takiej dumy. To odkrycie skłoniło nas do stworzenia strategii, która nie tylko promuje poczucie własnej wartości, ale także sprawia, że mówienie o niej staje się społecznie akceptowalnym i modnym zachowaniem”  – mówi Dominika Wnuczyńska, Head of Brand Strategy w LoveBrands Group.
Kampanię rozpoczęła krótka, lecz efektowna animacja, w której puszka Oranżady Hellena w zabawny sposób chwali się swoimi zaletami. Ten nietypowy wstęp zainicjował dyskusję i przykuł uwagę odbiorców: https://www.instagram.com/p/Cxu80PVvs-M/
#Hellendż
W kolejnym kroku, współpraca z ambasadorem marki, Kubą Wojewódzkim, zapewniła autentyczność i siłę przekazu. Jego reals, w którym dzielił się swoimi sukcesami, przekazywał istotę przesłania w przystępny i inspirujący sposób. To właśnie on rozpoczął influencerską przygodę marki oranżada Hellena z innymi twórcami, którzy podjęli wyzwanie w pochwaleniu samego siebie. Każdy z influencerów używał unikalnego hashtagu #hellendż, który stanowił kluczowy element kampanii i stał się symbolem nowego podejścia marki Hellena do promocji pozytywnego mówienia o sobie.
Historie, które motywują
W ramach kampanii, ponad dwudziestu influencerów, reprezentujących różne środowiska społeczne, zawodowe i wiekowe, włączyło się do akcji. Każdy z nich został zaproszony do podzielenia się nie tylko swoimi sukcesami, ale także drogą, którą musiał przejść, by je osiągnąć. To właśnie te osobiste historie, pełne wyzwań, trudności i zwycięstw, stanowiły serce kampanii.
W #hellendżu, to nie oranżada grała pierwsze skrzypce, lecz wartość emocjonalna i przesłanie, które miało za zadanie inspirować i motywować. Dzięki takiemu podejściu uniknęliśmy agresywnego product placementu, a odbiorcy nie czuli się atakowani reklamowymi treściami. Oranżada stała się subtelnie obecnym elementem kampanii, podkreślającym spójność przekazu i identyfikację z marką, zamiast dominować nad przesłaniem kampanii.” – mówi Karolina Kraśnicka, Senior Communications Consultant w LoveBrands Group.
Personalizowane Paczki Kreatywne dla mniejszych influencerów
Wysłane zostały personalizowane paczki kreatywne do 50 nano influencerów, co umożliwiło dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców i zwiększyło zaangażowanie w kampanię. Ponad 70 % osób do których została wysłana paczka, opublikowało stories z dedykowanym hashtagiem.
Efekt? Rewolucja w sposobie myślenia
Dzięki zastosowaniu śmiałej strategii i kreatywnego podejścia kampania influencerska dla Oranżady Hellena przyniosła spektakularne rezultaty. Zasięg przekroczył 13 milionów odbiorców, co potwierdza ogromną popularność akcji. Jednakże, co ważniejsze, kampania odegrała istotną rolę w zmianie społecznej percepcji chwalenia się, przenosząc akcent z „cudzego” na dostrzeganie „siebie”, co z kolei wpłynęło pozytywnie na budowanie poczucia własnej wartości i motywacji do dalszych działań. Oranżada Hellena, dzięki tej kampanii, umocniła swoją pozycję jako marka odzwierciedlająca współczesne aspiracje i wartości konsumentów, a także zainspirowała społeczność do aktywnego uczestnictwa w budowaniu pozytywnego wizerunku osobistego. Kampania będzie na stałe wpisana w komunikację marki.

Comments

comments

101
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...