Większa przejrzystość i zero tolerancji dla naruszeń. Aktualizacja Zasad Społeczności TikToka

Informacja Prasowa - 19.04.2024
269

TikTok wprowadza nową aktualizację Zasad Społeczności, wspierając użytkowników w tworzeniu i bezpiecznym udostępnianiu treści  

TikTok wprowadza nową aktualizację Zasad Społeczności, wspierając użytkowników w tworzeniu i bezpiecznym udostępnianiu treści.  

Twórcy odgrywają fundamentalną rolę w zapewnieniu bezpiecznego środowiska rozrywki i inspiracji dla wszystkich użytkowników TikToka. Platforma koncentruje się na zwiększaniu wiedzy na temat zasad i narzędzi, dzięki którym twórcy i użytkownicy mogą bezpiecznie wyrażać siebie i nawiązywać kontakty z innymi. TikTok udostępnia aktualizację Zasad Społeczności, które mają za zadanie wyjaśnić zasady funkcjonowania platformy, i prezentuje nowe funkcje, które pomogą twórcom lepiej poznać zasady i na bieżąco sprawdzać stan swojego konta.

Większa przejrzystość

Zasady Społeczności to reguły i standardy, które obowiązują wszystkich i wszystko co ma miejsce na platformie. Najnowsza aktualizacja, która wejdzie w życie w przyszłym miesiącu, jest kontynuacją prac nad poprawą zrozumienia i większą przejrzystością dotyczącą zasad obowiązujących na TikToku oraz sposobu ich egzekwowania.
W najnowszej wersji znalazły się zaktualizowane definicje, sformułowane tak, aby zapewnić większą przejrzystość polityk platformy, na przykład dotyczących mowy nienawiści i dezinformacji zdrowotnej. Aktualizacja obejmuje również dodanie informacji na temat tego, w jaki sposób moderowane są funkcje TikToka, takie jak wyszukiwanie, audycje LIVE i feed „Dla Ciebie”.
Zaktualizowano również standardy kwalifikacji treści do sekcji „Dla Ciebie”, tak aby zapewnić, że treści „Dla Ciebie” są odpowiednie dla szerokiego grona publiczności TikToka. Wprowadzono zasadę, zgodnie z którą całe konto może tymczasowo zostać uznane za niekwalifikowane do rekomendowania w feedzie „Dla Ciebie”, jeśli twórca wielokrotnie publikuje treści niezgodne ze standardami i zasadami tej sekcji. Konto i treści takiego użytkownika będą również trudniejsze do znalezienia w wyszukiwarce. Twórcy otrzymają powiadomienia, gdy ich konto zostanie ograniczone w ten sposób i będą mogli odwołać się od decyzji.

Wsparcie twórców w zrozumieniu zasad TikToka

TikTok chce wspierać twórców w lepszym zrozumieniu zasad platformy, dlatego w najnowszej aktualizacji wprowadzono regułę ostrzeżenia za pierwsze naruszenie Zasad Społeczności przez twórcę. Ostrzeżenie nie jest wliczane do sumy ostrzeżeń na koncie, ale wszelkie przyszłe naruszenia już tak. Twórcy, którzy złamali zasady otrzymają informację o tym czego dotyczy naruszenie i jak mogą się odwołać od decyzji, jeśli uważają, że doszło do błędu. Zasady zerowej tolerancji (na przykład za podżeganie do przemocy) nie będą kwalifikowane do tych przypomnień i a konta, które dopuściły się takich naruszeń zostaną natychmiast zbanowane.

Ulepszenie sposobu przekazywnia informacji o statusie konta twórców

TikTok ułatwi sprawdzanie statusu konta poprzez wprowadzenie funkcji „Sprawdź Konto”. Ta nowa funkcjonalność umożliwi twórcom szybkie zweryfikowanie stanu konta i ostatnich 30 postów oraz sprawdzenie pozycji ich konta w odniesieniu do zasad platformy. Funkcja „Sprawdź Konto” będzie również zawierać informacje o tym, czy dostęp do określonych funkcji, takich jak komentarze czy bezpośrednie wiadomości, został ograniczony z powodu naruszeń. Twórcy będą także mogli zobaczyć, czy ich treści zostały usunięte z powodu naruszenia zasad, czy też zostały ograniczone w sekcji „Dla Ciebie”.
Dzięki tym informacjom twórcy będą mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób ich treści i zachowanie mogły wpłynąć na ich sytuację i pozycję na platformie, oraz jak mogą odwołać się od decyzji, jeśli uważają, że popełniono błąd. Jest to dodatek do istniejącej strony „Status konta”, wprowadzonej w zeszłym roku, na której wymienione są treści naruszające zasady TikToka.

Ustanawianie standardów zachowań dla twórców zaangażowanych w programy TikToka

Wraz z aktualizacją Zasad Społeczności TikTok publikuje Kodeks Postępowania Twórcy TikToka, który wejdzie w życie w nadchodzących tygodniach. Są to standardy, których powinni przestrzegać twórcy zaangażowani w programy, funkcje, wydarzenia i kampanie TikToka, zarówno na platformie, jak i poza nią. Będą one stanowić uzupełnienie Zasad Społeczności i Regulaminu. Uczestnictwo w programach TikToka wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, a kodeks będzie stanowił zapewnienie, że inni uczestnicy programów czy kampanii TikToka również przestrzegają zasad i działają według określonych standardów.
TikTok skupia się na wspieraniu społeczności, a w szczególności twórców, w lepszym zrozumieniu zasad i sposobu ich egzekwowania, tak aby zapewniać bezpieczne doświadczenie dla ponad miliarda użytkowników platformy.

Comments

comments

269
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...