Huqiao ogłasza konkurs grantowy na 10 000 dolarów dla początkujących Game Developerów

Informacja Prasowa - 22.02.2024
8

Huqiao to polski bootstrap założony w 2021 roku, zajmujący się promocją gier na rynku chiń

#YourGamedevStory to zorganizowany przez zajmującą się marketingiem gier firmę Huqiao globalny konkurs dla początkujących game developerów. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz wsparcie w skalowaniu biznesu.

Huqiao to polski bootstrap założony w 2021 roku, zajmujący się promocją gier na rynku chińskim. Celem działania firmy jest zwiększanie sprzedaży gier developerów z całego świata na najbardziej wymagającym, ale i obiecującym rynku – chińskim.

Ogłoszony przez Huqiao konkurs #YourGamedevStory jest kierowany do początkujących twórców gier i studiów które chcą eksplorować chiński rynek, nawiązać komunikację, ale nie wiedzą jak bądź nie mają zasobów, aby się nim zająć. Inicjatywa marki jest odpowiedzią na kryzys w branży gamingowej.

“Wielu developerów znajduje się obecnie w trudnej sytuacji finansowej i zwraca się w stronę przedsiębiorczości, zakładania własnych firm, tworzenia własnych gier. Te osoby potrzebują kompetentnego wsparcia w marketingu, a w szczególności zaadresowania potrzeb ponad 1/3 graczy, którzy w tym momencie kupują i grają najwięcej – osób z Chin.

Na platformie Steam w zeszłym roku ukazało się ponad 14 tysięcy gier. Spośród nich niewielki procent odnosi sukces komercyjny. Zależy nam na szerzeniu wiedzy o tym jak sprawny marketing na chińskich platformach oraz odpowiednia komunikacja z graczami może się do tego przyczynić.” – wyjaśnia Wojciech Jaworski, CEO Huqiao.

Konkurs trwa do 22.03.2024. Wziąć w nim udział mogą początkujący, solowi developerzy oraz zespoły, które do tej pory wydały mniej niż 3 tytuły. Nadesłane gry zostaną ocenione pod kątem ich potencjału, oprawy graficznej, kreatywności twórców i oczywiście tego, czy dobrze się w nie gra.

Nagroda główna w #YourGamedevStory to 10 000 dolarów oraz 6-miesięczne wsparcie marketingowe Huqiao w Chinach lub na całym świecie.Dodatkowo, 5 najlepszych prac otrzyma bezpłatne konsultacje strategiczne dotyczące rynku chińskiego i strategii marketingowej.

Szczegóły konkursu: https://bit.ly/Huqiao

Comments

comments

8
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...