Wspólny posiłek w restauracji i czas na świeżym powietrzu zyskują popularność w wśród Polaków

Informacja Prasowa - 03.04.2024
64

Raport „Life in Communities”

Ingka Centres, firma posiadająca i zarządzająca czterema miejscami spotkań-centrami handlowymi w Polsce i trzydziestoma czterema na świecie, zaprezentowała wyniki międzynarodowego badania „Life in Communities”, które zgłębiło potrzeby i pragnienia lokalnych społeczności. Badaniem objęto ponad 5000 osób z Polski, Szwecji, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych oraz Chin. Wyniki wskazują, że Polacy najbardziej cenią sobie wspólne aktywności na świeżym powietrzu i spotkania w lokalach gastronomicznych. Około 70% z nich woli poznawać nowe osoby „w realu” bardziej niż przez Internet. Według Polaków idealne miejsce spotkań powinno zapewniać poczucie relaksu i bezpieczeństwa, by mogli czuć się w nim jak w domu.

Badanie wykazało, że niezależnie od wieku, ludzie poszukują nowych sposobów na zachowanie zdrowia, odpoczynek i kontakt z innymi poza domem. Polacy nie są wyjątkiem! Zebrane dane ujawniają, co daje ludziom radość i poczucie przynależności oraz jak społeczności na całym świecie wyobrażają sobie idealne miejsce spotkań. Badanie pozwoliło także określić pojawiające się trendy w sposobie poszukiwania relacji z innymi ludźmi.

Na tle innych krajów Polacy wyróżniają się chęcią do zawierania kontaktów na żywo. Najczęściej wykonywanymi z innymi ludźmi poza domem czynnościami są zakupy (53% respondentów), spędzanie czasu na świeżym powietrzu (42%), w tym wyjścia do parku (37%), a także gotowanie (37%) oraz spotkania w restauracjach, barach i kawiarniach (34%). Do ulubionych aktywności Polaków należą spacery oraz spotkania towarzyskie na łonie natury.

‒ Nasz raport „Life in Communities” potwierdza, że ludzie szukają prawdziwych więzi i przestrzeni, gdzie mogą tworzyć społeczności, w których czują się bezpieczni i mile widziani. Znając zamiłowanie Polaków do spędzania czasu na świeżym powietrzu, w Porcie Łódź otworzyliśmy dodatkowy łącznik prowadzący na tereny zielone i do Sport Stacji ‒ otwartego codziennie terenu, gdzie bezpłatnie można skorzystać m.in. z pola do minigolfa czy boiska do koszykówki. W Ogrodach Ulricha w warszawskim Wola Parku okoliczni mieszkańcy mogą skorzystać zarówno z natury jak i z bogatej oferty gastronomicznej. Na potrzebę budowania relacji i przynależności odpowiada SKENDE w Lublinie zapraszając młodych do przestrzeni wspólnych aktywności ‒ Miejscówki. We wrocławskiej Alei Bielany działa studio Między Stołami, gdzie odbywają się m.in. warsztaty gotowania. Stale poszerzamy nasze propozycje dla odwiedzających i wsłuchujemy się w ich potrzeby ‒ powiedziała Dagmara Pozowska, Centres Operations Director na Polskę i Słowację w Ingka Centres.

Według Polaków w wymarzonym miejscu spotkań powinni czuć się jak u siebie w domu tak, by zachować poczucie bezpieczeństwa (41% respondentów) i relaksu (48%) w spokojnej i cichej atmosferze (36%). Jednocześnie wyrażają oni potrzebę zabawy bez względu na wiek (33%).

Ingka Centres pozostaje zaangażowana w tworzenie w Polsce miejsc spotkań, które odpowiadają na te zmieniające się i ważne potrzeby lokalnych społeczności, zapewniając dostosowane do potrzeb doświadczenia, które pozwalają odwiedzającym w każdym wieku spotykać się, robić zakupy, nawiązywać kontakty towarzyskie, pracować i korzystać wspólnie z innymi z oferty rozrywkowej miejsc spotkań.

O raporcie Life in Communities:

Badania zostały przeprowadzone w formie ankiet internetowych (CAWI, wspomagany komputerowo wywiad poprzez strony internetowe) wśród respondentów YouGov w Szwecji, Polsce, Hiszpanii i USA oraz w Panelu Partnerskim YouGov w Chinach. Dane zebrano w okresie od 30 października do 19 listopada 2023 roku. We wszystkich krajach wykorzystano kwestionariusze w językach lokalnych.

W Szwecji, Polsce i Hiszpanii przebadano reprezentatywną w skali kraju próbę 1000 osób powyżej 18 roku życia. W USA przebadano 1007 osób dorosłych (w wieku 18+) w rejonie Zatoki San Francisco, a w Chinach 1000 osób dorosłych (w wieku 18+) w Wuxi i Pekinie.

Comments

comments

64
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...