Członkowie zarządu LPP do odwołania obniżają swoje wynagrodzenie do symbolicznej kwoty 1 PLN.

Jerzy Ciszewski - 01.04.2020
211

Członkowie zarządu LPP do odwołania obniżają swoje wynagrodzenie do symbolicznej kwoty 1 PLN.

Członkowie zarządu LPP do odwołania obniżają swoje wynagrodzenie do symbolicznej kwoty 1 PLN.

Poniżej publikujemy komunikat firmy LPP. Podmiotu, który jest firmą rodzinną, budowaną od 25 lat. Operującą na 25 rynkach; zatrudniającą ponad 25 tysięcy osób w różnych krajach. Zarządzającą 5 markami modowymi:  Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiadającą 1700 salonów.

Z pewnością, obniżenie całemu zarządowi pensji do 1 pln, z pkt widzenie budżetu całego przedsiębiorstwa jest kosztem, praktycznie „niewidoczne” ma jednak ogromną wartość i siłę – nie tylko wizerunkową. Mimo tego, że wali im się na głowy, dzieło życia, które z wielkim mozołem i wyrzeczeniami, budowali latami, ludzie ci zachowali się wyjątkowo odpowiedzialnie i uczciwie wobec swoich współpracowników, kontrahentów, interesariuszy.

Ten gest ma głęboki wymiar ludzki. Być może jest również optymistycznym dowodem i nadzieją dla nas wszystkich, że być może, świat nie zwariował jeszcze do reszty. A przynajmniej nie wszyscy ludzie. Wyrazy wielkiego szacunku !

*****

 W zawiązku z obecną sytuacją gospodarczą i trudnymi do oszacowania skutkami kryzysu, członkowie zarządu LPP do odwołania obniżają swoje wynagrodzenie do symbolicznej kwoty 1 PLN.

• Zarząd LPP zarekomendował również Radzie Nadzorczej spółki niewypłacanie dywidendy za rok finansowy zakończony 31 stycznia 2020 roku.

• Ostatnie decyzje Zarządu LPP podyktowane są obecną sytuacją ekonomiczną i koniecznością podejmowania działań mających na celu utrzymanie stabilnej sytuacji firmy i zachowania jak największej liczby miejsc pracy.

Wprowadzone ograniczenia w działalności handlowej oraz ogólna sytuacja ekonomiczna w jakiej znalazła się spółka na skutek rosnącego zagrożenia epidemicznego i wyłączenia z funkcjonowania już ponad 95% sklepów sieci stacjonarnej, skłoniły Zarząd LPP do podjęcia kolejnych, radykalnych działań. Kierując się przede wszystkim dobrem firmy i bezpieczeństwem pracowników podjęta została decyzja o ograniczeniu wynagrodzenia wypłacanego członkom zarządu firmy do symbolicznej kwoty 1 PLN.

Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu, dlatego jako zarząd firmy zapewniającej zatrudnienie 25 000 pracowników w kilkudziesięciu krajach robimy wszystko, aby zachować płynność finansową, a tym samym zapewnić firmie możliwość zachowania miejsc pracy zarówno w centrali, jak i w sieci sprzedaży. Wpływ epidemii koronawirusa na całą gospodarkę, a w szczególności na rynek pracy jest nieunikniony. Chcąc uniknąć najgorszych scenariuszy, musimy szybko i elastycznie reagować na to, co przynoszą kolejne dni. Obniżenie wynagrodzenia wszystkich członków zarządu obowiązywać będzie zatem do momentu, aż sytuacja będzie bezpieczna, a skutki recesji z jaką mamy w tej chwili do czynienia przewidywalne i możliwe do wyeliminowania – komentuje Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP.

Ograniczenie wynagrodzenia władz firmy to nie jedyne działanie podjęte w ostatnich dniach. Zarząd LPP, uchwałą z dn. 30 marca 2020 r. zarekomendował Radzie Nadzorczej niewypłacanie dywidendy za rok finansowy zakończony 31 stycznia 2020 roku.

Wcześniej Spółka podjęła też decyzję o wstrzymaniu inwestycji w projekty informatyczne, które nie są niezbędne dla funkcjonowania firmy oraz w rozbudowę centrali Spółki w Gdańsku.

Mimo wciąż niepewnej sytuacji, firma jednocześnie nie zaprzestaje działań mających na celu wsparcie w walce z epidemią placówek medycznych i opiekuńczych. W pierwszej linii pomoc kierowana jest do potrzebujących ośrodków z Pomorza i Małopolski.

Comments

comments

211
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...