Youtuberzy zamieszkali w galerii handlowej w Katowicach

Redakcja PR - 20.01.2017
199

Influencer marketing w wykonaniu Silesia City Center – youtuberzy wprowadzili się do galerii handlowej

Centrum handlowe Silesia City Center zdecydowało się na podjęcie dość nietypowej współpracy z dwójką youtuberów – LittleMooonster96 i Stuu, którzy przez dwa tygodniu będą mieszkać w katowickiej galerii.

Jak czytamy na stronie galerii, nazwa projektu to „Chorzowska 107”. Pochodzi od nazwy ulicy, przy której znajduje się Silesia City Center. Popularni (szczególnie wśród nastolatków) youtuberzy – LittleMooonster96 (612 785 subskrybentów na YT) i Stuu (2 228 762 subskrybentów na YT na kanale Stuu Games, 1 139 654 subskrybentów na kanale Stuu, 626 582 subskrybentów na kanale Stuu PLUS i 124 883 subskrybentów na kanale Stuu Charytatywnie), 14 stycznia wprowadzili się do centrum handlowego i będą w nim mieszkać do 29 stycznia. Przez te dwa tygodnie mają wykonywać różne zadania.

Do tej pory m.in. brali udział w zbiórce pieniędzy dla WOŚP czy wcielali się w role ochroniarzy centrum. Każdego dnia odwiedzają różnego rodzaju sklepy i restauracje znajdujące się na terenie galerii. Codziennie spotykają się również z jej klientami.

Relacje z każdego dnia pobytu youtuberów w Silesia City Center można zobaczyć na kanałach społecznościowych katowickiego centrum, m.in. na Facebooku, Instagramie i YouTubie.

Na powyższym filmie widać, że pomysł współpracy przyciągnął do galerii dużo klientów, szczególnie dzieci i nastolatków. Projekt „Chorzowska 107” budzi jednak liczne kontrowersje wśród internautów, o czym mogą świadczyć choćby komentarze pod niektórymi wpisami na Facebooku Silesia City Center.

youtuberzy

Komentarze pod jednym z postów na Facebooku Silesia City Center /print screen Facebook/Silesia City Center

Opierający się na formacie reality show charakter współpracy galerii z LittleMooonster96 i Stuu nie spodobał się również niektórym influencerom. Skrytykowali go m.in. autor najpopularniejszego kanału na polskim YouTubie, Sylwester Wardęga czy Arvind Juneja, bloger i współtwórca portalu Fangol.pl.

youtuberzy

fot. print screen Facebook / Sylwester Adam Wardęga

A jakie jest Wasze zdanie na temat projektu „Chorzowska 107”?

Comments

comments

199
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...