Wydawca „Przekroju” przekształci się w fundację

Redakcja PR - 28.11.2018
150

Miłada Jędrysik nową redaktor naczelną kwartalnika

30 listopada br. spółka Przekrój oficjalne przekształci się  w Fundację „Przekrój”. Wraz z przekształceniem do fundacji zostanie przeniesione przedsiębiorstwo Przekrój Sp. z o.o., a znak towarowy, do tej pory należący do Tomasza Niewiadomskiego, wejdzie do majątku fundacji.

 

Tomasz Niewiadomski

 

Niewiadomski – aktualny właściciel spółki i redaktor naczelny kwartalnika – obejmie funkcję fundatora i przewodniczącego rady fundacji. W skład jej zarządu wejdą: Monika Sękowska jako prezeska i dyrektorka marketingu, Marta Wardin jako członkini zarządu i dyrektorka zarządzająca oraz Joanna Domańska jako członkini zarządu oraz dyrektorka kreatywna.

Celem statutowym Fundacji ma być wspieranie rozwoju społeczeństwa przez działania artystyczne, kulturalne, edukacyjne, naukowe i informacyjne.

„Przekształcenie jest naturalną konsekwencją naszych działań. W związku z tym że oprócz wydawania kwartalnika podejmujemy inicjatywy pozaprasowe, które nie mają charakteru komercyjnego, podjęliśmy decyzję o utworzeniu fundacji” – powiedziała Monika Sękowska.

Stanowisko redaktor naczelnej „Przekroju” obejmie, zastępując w tej roli Tomasza Niewiadomskiego, Miłada Jędrysik, do tej proy redaktor naczelna strony Przekroj.pl (będzie teraz łączyła obie funkcje). Jędrysik będzie odpowiedzialna już za najbliższy numer, który ukaże się d 7 grudnia.

 

Miłada Jędrysik

Comments

comments

150
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...