Waldemar Skrzypczak i Ryszard Czarnecki nowymi felietonistami „Wprost”

Informacja Prasowa - 20.02.2017
101

Waldemar Skrzypczak i Ryszard Czarnecki nowymi felietonistami „Wprost”

Generał Waldemar Skrzypczak i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki zadebiutują w poniedziałek, 20 lutego, jako felietoniści tygodnika „Wprost”.

Ich felietony będą się ukazywać we „Wprost” regularnie. Ryszard Czarnecki będzie przedstawiał i komentował sprawy międzynarodowe, w tym wydarzenia w Brukseli, a generał Skrzypczak kwestie militarne oraz związane z geopolityką, również w ujęciu międzynarodowym. W przypadku obu autorów będą to także kwestie dotyczące Polski.

Generał w stanie spoczynku Waldemar Skrzypczak został kilkanaście dni temu odwołany ze stanowiska etatowego doradcy w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce. Powodem jego dymisji była krytyczna wypowiedź na temat zmuszania wojskowych do salutowania rzecznikowi MON. Formalnie generał jest cywilem od 2009 r. Rok temu wygrał konkurs na stanowisko etatowego doradcy WITU – zajmował się ocenami technologii i kontaktami międzynarodowymi. Skrzypczak to jeden z najpopularniejszych generałów w polskiej armii. Dowodził dywizją w Iraku, był dowódcą wojsk lądowych za czasów ministra Aleksandra Szczygły (PiS) i Bogdana Klicha (PO). Za czasów Tomasza Siemoniaka pełnił funkcję wiceministra obrony.

Ryszard Czarnecki jest politykiem, deputowanym do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczącym PE, w przeszłości był także przewodniczącym Komitetu Integracji Europejskiej i wiceministrem kultury. Na przełomie lat 80. i 90. próbował swoich sił jako dziennikarz oraz redaktor. Jest też pasjonatem sportu i działaczem sportowym, kibicuje żużlowcom i piłkarzom. Prywatnie jest zięciem pierwszego i jedynego polskiego kosmonauty, Mirosława Hermaszewskiego, ojcem trzech synów.

Comments

comments

101
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...