Wakacyjny numer „Książek. Magazynu do czytania” o nowościach wydawniczych dla dorosłych i dzieci na lato

Informacja Prasowa - 24.06.2019
66

Wakacyjny numer „Książek. Magazynu do czytania" o nowościach wydawniczych dla dorosłych i dzieci na lato

Jutro – we wtorek, 25 czerwca br. ukaże się nowe wydanie dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”. Jego redaktorzy sprawdzili, jak przetrwać trudne czasy – według „Przeminęło z wiatrem”, rozmawiali z Jo Nesbø – najsłynniejszym autorem kryminałów ze Skandynawii oraz wybrali 25 książek na plażę. Oprócz tego w stałym dodatku o literaturze dla dzieci i młodszych dorosłych czytelnicy znajdą poradnik dla rodziców o tym, jak sprawić, by ich dzieci pokochały sztukę.

Bohaterką okładki najnowszego numeru „Książek. Magazynu do czytania” jest Margaret Mitchell, autorka „Przeminęło z wiatrem”, jednej z najsłynniejszych powieści wszech czasów. Na łamach pisma redakcja przypomina okoliczności powstania romansu oraz jego filmowej wersji, a także sprawdza, jak treść książki odnosi się do teraźniejszości.

Dziennikarze dwumiesięcznika opowiadają również o swoich ulubionych książkach na plażę, które gwarantują przyjemną lekturę. W rankingu znalazły się zarówno nowości, jak i klasyczne pozycje, m.in. „Przygoda fryzjera damskiego”, „Opowieści starego Kairu” oraz „Tamte dni, tamte noce”.

Ponadto w numerze: Joanna Dzikowska przegląda aktywność na profilach społecznościowych polskich literatów, m.in. Katarzyny Bondy, Doroty Masłowskiej, Mariusza Szczygła czy Szczepana Twardocha i sprawdza, jak wykorzystują oni internet do budowania swego wizerunku; Wojciech Orliński składa wizytę JoNesbø – najsłynniejszemu autorowi kryminałów ze Skandynawii i podpytuje go o przyszłość głównego bohatera serii jego kryminałów, detektywa Harry’ego Hole’a, a Weronika Murek jedzie do Disneylandu pod Paryżem i sprawdza, czy dorośli mogą się w nim tak dobrze bawić jak dzieci.

W wydaniu czytelnicy przeczytają również esej Olgi Tokarczuk, najsłynniejszej na świecie polskiej pisarki – o tym, kto uratuje świat, a dzięki Januszowi Rudnickiemu dowiedzą się jak spędzano wakacje w III Rzeszy i w Polsce tuż przed wojną.

W stałym dodatku magazynu „Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych” znaleźć będzie można rozmowę Natalii Szostak z autorem „Złodziejki książek” Markusem Zusakiem, który na początku października br. odwiedzi redakcję „Gazety Wyborczej”, a także przegląd 23 książkowych nowości dla najmłodszych czytelników i wakacyjny poradnik dla rodziców, którzy chcą, by ich dzieci pokochały sztukę.

Nowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” ukaże się na rynku br. we wtorek, 25 czerwca br. w cenie 11,99 zł. Dostępne będzie w punktach sprzedaży prasy, a także – dla prenumeratorów cyfrowych „Gazety Wyborczej” – w aplikacji i na Wyborcza.pl/Ksiazki.

Numer wspiera promocja w prasie, radiu, punktach sprzedaży prasy, sieci kin Helios oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, a także autopromocja. Działania przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.

Więcej informacji o najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania” znaleźć można na profilu pisma na Facebooku, na Instagramie oraz w Booksletterze.

okladka

ksi¹¿ki

Comments

comments

66
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...