Userfeeds – polski startup walczy z fake newsami przy pomocy bitcoinów

Informacja Prasowa - 15.05.2017
151

Userfeeds - polski startup walczy z fake newsami przy pomocy bitcoinów

Maciej Ołpiński i Greg Kapkowski stworzyli technologiczny startup Userfeeds. Ma on walczyć z szerzącą się plagą fake newsów i dezinformacji. W jaki sposób? 

Platforma wytwarza tokeny – czyli generatory kodów jednorazowych, które najczęściej wykorzystywane są w bankowości jako znacznik autoryzacji  transakcji. Kody z tokenów tworzą bitcoiny – czyli kryptowalutę zawierającą serię kodów, napisanych w otwartej architekturze oprogramowania. Bitcoiny używane są w Userfeeds jako znacznik wiarygodności informacji, przekazywanych sobie przez użytkowników. Dzięki takiej funkcjonalności, rankingi czy zestawienia będą budowane w oparciu o wiarygodne dane użytkowników.

Jak mówią twórcy aplikacji, Maciej Ołpiński i Greg Kapkowski, Userfeeds ma wyznaczać nowe jednostki wartości danej informacji – dziś są nią np. lajk na Facebooku czy pozytywna ocena na Allegro. Token ma z automatu pokazywać, kim jest osoba przekazująca ocenę – nie ma zatem mowy o farmach trolli czy anonimowych kontach na Facebooku.

To, co rozwijamy w tym momencie, opiera się na technologii Ethereum, którą można określić jako następcę, czy hybrydę bitcoina – mówi w rozmowie z portalem INN: Poland Maciej Ołpiński. – Pozwala ona na programowanie tokenów, jednostek wartości, które każdy może widzieć, a informacje o ich pochodzeniu są dostępne w rozproszonej bazie danych – dodaje.

Przez najbliższe pół roku twórcy będą pracowali nad zbudowaniem silnika do platformy. Pozyskali na ten cel 800 tysięcy dolarów dofinansowania od funduszu BlueYard Capital.

Źródło: INN Poland

Comments

comments

151
Komentarze
  • Kto to pisał? Autor na początku wspomina że całość opiera się na bitcoinie (i tu mi się zapala czerwona lampka) a potem okazuje się że to na ethereum.

Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...