Teksty z „Gazety Wyborczej” nagrodzone Piórami Odpowiedzialności

Informacja Prasowa - 31.03.2017
92

Teksty z „Gazety Wyborczej” nagrodzone Piórami Odpowiedzialności

Nagrody „Pióra Odpowiedzialności” otrzymały dwa teksty opublikowane w „Gazecie Wyborczej”: „Bez dialogu nie ma rozwoju” Adriany Rozwadowskiej oraz „Gastrowyzysk” Ewy Kalety. Organizatorem konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Tekst „Bez dialogu nie ma rozwoju”, który ukazał się w „Gazecie Wyborczej” 8 lutego 2016 r., otrzymał nagrodę główną w kategorii „Prasa” „za przypomnienie o roli dialogu społecznego i znaczeniu związków zawodowych w tym procesie oraz pokazanie dobrych przykładów partycypacji pracownicze”. Tekst „Gastrowyzysk”, który pojawił się na łamach „Dużego Formatu” 4 sierpnia 2016 r., otrzymał w tej samej kategorii wyróżnienie „za poruszające przedstawienie problemu młodych ludzi zatrudnionych w polskiej gastronomii, za pokazanie społecznych skutków utrzymywania zatrudnionych na czarno >>w stanie przeterminowanej młodości<< oraz za omówienie wartościowych inicjatyw pokazujących, jak sobie w takiej trudnej sytuacji radzić”.

Konkurs „Pióro odpowiedzialności” organizuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w 2017 r. już po raz siódmy. Jego celem jest propagowanie w mediach idei społecznej odpowiedzialności biznesu, zwiększenie zainteresowania dziennikarzy i dziennikarek, ekspertów oraz ekspertek tematyką CSR oraz podnoszenie ich wiedzy i kompetencji w tym zakresie. W ubiegłorocznej edycji konkursu „Pióro odpowiedzialności” laureatem za artykuł prasowy „Jak pieniądze pustoszą nasz świat” został dziennikarz „Gazety Wyborczej” Grzegorz Sroczyński.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą – już od 17 lat – i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób.

Comments

comments

92
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...