„Sport zza krat” Piotra Dobrowolskiego od czerwca na rynku

Informacja Prasowa - 06.06.2019
121

„Sport zza krat" Piotra Dobrowolskiego od czerwca na rynku

Nakładem Wydawnictwa HARDE ukazała się książka „Sport zza krat”, autorstwa dziennikarza „Super Expressu” Piotra Dobrowolskiego. Opowiada o tragicznych historiach polskich sportowców i ludzi związanych ze sportem, którzy ze szczytu kariery trafili za tytułowe więzienne kraty – zróżnych powodów i z różnym zakończeniem.

Bohaterami książki Piotra Dobrowolskiego są przedstawiciele wielu dyscyplin sportu, m.in.: najlepszy polski szablista Jerzy Pawłowski został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz USA, koszykarz Włodzimierz Trams, uważany niegdyś za najlepszego rozgrywającego świata, trafił do więzienia za próbę przemytu złota, utytułowany zapaśnik i trener Roman Wrocławski stanął przed sądem za przywłaszczenie mienia.

Niektórzy po wyjściu na wolność ułożyli sobie życie, inni nigdy nie wyszli na prostą. Wojciech Ozimek, który w wypadku samochodowym zabił trzy osoby i codziennie budzi się z poczuciem winy, wrócił do sportu. Bramkarz Stanisław Burzyński, skazany za potrącenie ze skutkiem śmiertelnym, jazdę pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca wypadku, popełnił samobójstwo, Igor Sypniewski rozpuścił swój talent w alkoholu. Janusz Żmijewski, którego karierę piłkarską przerwała „afera dolarowa”, a potem hazard i alkohol, mieszka w Toronto, wolny od nałogów. Jego kolega z boiska i dolarowej afery Władysław Grotyński w końcu wylądował pod warszawskim „Domem Chłopa”, gdzie jako cinkciarz handlował walutą. Znaleziono go martwego na ławce.

To tylko wybrane historie opowiedziane w książce „Sport zza krat”. Można ją kupić w Empiku, księgarniach Świata Książki i innych oraz na www.sklep.grupazpr.pl

Comments

comments

121
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...