Paweł Górecki nowym naczelnym „MIT Sloan Management Review Polska”

Informacja Prasowa - 08.01.2020
285

Paweł Górecki nowym naczelnym „MIT Sloan Management Review Polska”

Polska edycja amerykańskiego kwartalnika i platformy internetowej „MIT Sloan Management Review” ma nowego redaktora naczelnego. Tytułem, który wszedł na polski rynek w czerwcu 2019 roku, zarządzać będzie Paweł Górecki. Do tej pory pełnił funkcję redaktora prowadzącego.

01_MIT_03_cover_1.png
Paweł Górecki, związany wcześniej z „Harvard Business Review Polska”, był naturalnym kandydatem do roli redaktora naczelnego „MIT Sloan Management Review Polska”. Od momentu pojawienia się tego prestiżowego amerykańskiego tytułu na polskim rynku wydawniczym w czerwcu 2019 roku współtworzył kwartalnik i stronę internetową mitsmr.pl.
Paweł Górecki
Wcześniejsze, ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie, jakie odebrał Paweł Górecki, również udowadniają, że jest on odpowiednią osobą na stanowisku redaktora naczelnego „MIT Sloan Management Review Polska”. W latach 2011-2012 był stypendystą Knight Science Journalism Fellowship na Massachusetts Institute of Technology. W ramach tego programu przez dziewięć miesięcy uczęszczał na wybrane zajęcia zarówno na Massachusetts Institute of Technology, jak i na Uniwersytecie Harvarda.

Quo Vadis technologio?

Zmiana na stanowisku redaktora naczelnego zbiega się w czasie z nowym wymiarem współpracy pomiędzy polską edycją a amerykańskim licencjodawcą. Wiąże się to z wyzwaniami dotyczącymi kierunku rozwoju tytułu w Polsce, które podyktowane zostały zapotrzebowaniem na określone treści wśród polskiej kadry menedżerskiej, o którym mówi Paweł Górecki:

Moim celem jest ścisła współpraca z marką w celu zapewnienia czytelnikom dostępu do najwyższej jakości treści dotyczących zarządzania i technologii, ale też współtworzenie materiałów mocno osadzonych w polskim kontekście: tekstów przekrojowych czy studiów przypadku wskazujących praktyczne sposoby na skutecznie wykorzystanie technologii w biznesie – Paweł Górecki, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review Polska”

Nowy szef polskiej edycji dodaje też:
„MIT Sloan Management Review Polska” to pismo szczególne, bo łączy wiedzę na temat nowych technologii z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem. Liczę, że w czasach gdy praktycznie wszystkie firmy są do pewnego stopnia technologiczne, pismo znajdzie wielu czytelników. Zwłaszcza, że to tytuł z tradycjami, którego amerykańska wersja ukazuje się od 1959 roku – Paweł Górecki, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review Polska”
Jego słowa można poprzeć wynikami badania przeprowadzonego przez ICAN Research, w którym wzięło udział ponad 650 menedżerów. Aż 84% zgadza się ze stwierdzeniem, że wiedza technologiczna pomaga być bardziej skutecznym w pracy, a 61% widzi konieczność bycia na bieżąco z możliwościami wykorzystania najnowszych rozwiązań w biznesie. Co ciekawe, tylko 34% respondentów wskazało, że uzyskanie od ich przełożonych dostępu do książek, magazynów i konferencji jest stosunkowo łatwe, podczas gdy 74% z nich wie, że rozwijanie wiedzy o technologiach w biznesie jest kluczowe dla rozwoju firmy.

Czy każda firma to firma technologiczna?

„MIT Sloan Management Review Polska” to jedyny tytuł w Polsce, który przybliża zastosowanie najnowszych technologii w biznesie i opisuje innowacyjne rozwiązania. Jak mówi dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute, wydawcy polskiej edycji tytułu:

„MIT Sloan Management Review Polska” traktujemy jako platformę, która ma pomagać polskim firmom w transformacji cyfrowej, tak by proces ten był jak najbardziej efektywny – dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute.

Jednak, jak słusznie podkreśla, filozofia Massachusetts Institute of Technology nie opiera się wyłącznie na teorii, a to stanowi nieocenioną wartość dla przedsiębiorców:

MIT – jedna z najważniejszych na świecie uczelni technicznych – może być wzorem łączenia technologii z biznesem. Nie tylko opracowuje nowatorskie rozwiązania, ale za pośrednictwem satelickich firm potrafi je wcielać w życie, przeobrażając prototypy w produkty – dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute.

MIT Sloan Management Review Polska” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego rynku. To nie tylko kwartalnik i newslettery zawierające eksperckie treści, lecz także serwis internetowy, ekskluzywne szkolenia i konferencje oraz wyjątkowa społeczność prenumeratorów tytułu. Warto dodać, że treści udostępniane czytelnikom zostaną wzbogacone o rodzime studia przypadków, co według badań ICAN Research stanowi dużą wartość dla odbiorców.

Comments

comments

285
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...