Agnieszka Holland Człowiekiem Roku 2024 „Gazety Wyborczej” 

Informacja Prasowa - 10.05.2024
299

Redakcja uhonorowała reżyserkę w uznaniu dla jej artystycznych dokonań i obywatelskiej odwagi

„Gazeta Wyborcza” przyznała tegoroczny tytuł Człowieka Roku Agnieszce Holland. Redakcja uhonorowała reżyserkę w uznaniu dla jej artystycznych dokonań i obywatelskiej odwagi. Rozmowę i sylwetkę laureatki można już dziś przeczytać na łamach Wyborcza.pl. Agnieszka Holland będzie też bohaterką weekendowego wydania „Wyborczej”.   
  
Tytuł Człowieka Roku „Gazety Wyborczej” przyznawany jest od 1999 r. Redakcja w ten sposób dostrzega i honoruje osoby pracujące dla rozwoju demokracji, promujące tolerancję, wspierające walkę o respektowanie praw człowieka. Do tej pory na liście laureatów znaleźli się ojcowie demokratycznych przemian w Polsce i Europie Środkowej, mężowie stanu, osoby pracujące na rzecz dobra wspólnego, wybitni artyści i pisarze.
– Agnieszka stawia pytania i diagnozy, ale nigdy nie udziela odpowiedzi definitywnej. Odpowiedź pozostawia widzowi. Zaprasza w ten sposób do namysłu i rozmowy. Łączy w swoich dziełach artystyczną wybitność i ludzką przyzwoitość. Wydobywa na światło problemy publiczne, przed którymi staje każdy z nas. Agnieszka wciąż tworzy dzieła, na które warto czekać – pisze w uzasadnieniu Adam Michnik, redaktor naczelny „Wyborczej”.
Na Wyborcza.pl można już znaleźć rozmowę z Agnieszką Holland, sylwetkę laureatki oraz pełną treść uzasadnienia przyznania tytułu. Agnieszka Holland będzie też bohaterką najbliższego, weekendowego wydania „Gazety Wyborczej”.
Uroczystość wręczenia tytułu Człowieka Roku 2024 „Gazety Wyborczej” odbędzie się dziś wieczorem – w piątek, 10 maja br. Galę poprowadzą Dominika Wielowieyska, dziennikarka „Gazety Wyborczej” i Radia TOK FM oraz Roman Imielski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej”.

Comments

comments

299
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...