Patryk Sroczyński rysownikiem Rzeczpospolitej i rp.pl

Redakcja PR - 05.06.2017
11

Patryk Sroczyński rysownikiem Rzeczpospolitej i rp.pl

 

Rusza #wSubiektywie Sroczyński, nowy projekt animowanych komentarzy satyrycznych publikowanych na www.rp.pl i łamach Rzeczpospolitej. Składa się on z trzech odsłon i bazuje przede wszystkim na opowieści. Zaczynać się będzie od filmowej zapowiedzi komentarza satyrycznego, która tylko w niewielkim stopniu ma zdradzić temat przewodni.

Jej premiera będzie miała miejsce w soboty, o godzinie 18.00 na stronie www.rp.pl i w serwisach społecznościowych. W poniedziałkowym wydaniu Rzeczpospolitej komentarz w postaci rysunku znajdzie się na pierwszej stronie. Natomiast w samo południe, w poniedziałki – znów na www.rp.pl, i w serwisach społecznościowych – finałowa opowieść, w postaci kolejnej animacji.

„Pole tematyczne będzie szerokie: od tematów gospodarczych, przez sprawy międzynarodowe, po politykę i kwestie społeczne. Z pewnością nie będziemy jednostronni politycznie. Ton tych rysunkowych komentarzy pozostanie w bliskim związku z katalogiem i wrażliwością naszej gazety” – mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Rzeczpospolitej. A Cezary Szymanek, redaktor naczelny rp.pl dodaje – „Od rysownika satyrycznego wymagamy już nie tylko błyskotliwego, komentującego rzeczywistość statycznego obrazu, ale przede wszystkim poruszenia go. Bo przecież świat jest w ciągłym ruchu. Tak samo jak nasz czytelnik. Dlatego projekt zaczyna się i kończy w internecie”.

Patryk Sroczyński jest rysownikiem satyrycznym, ilustratorem, autorem plakatów filmowychi teatralnych. Tworzył dla takich tytułów jak: New Statesman, Vice, Wprost, Wysokie Obcasy czy Charaktery. Od czerwca 2017 r. jest rysownikiem dziennika Rzeczpospolita.

Comments

comments

11
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...