Melania Trump wygrała proces z „Daily Mail”. Tabloid zapłaci ogromne odszkodowanie

Redakcja PR - 13.04.2017
65

Melania Trump dostanie za zniesławienie 2,9 miliona dolarów odszkodowania

Pierwsza Dama USA, Melania Trump, wygrała proces o zniesławienie z wydawcą brytyjskiego tabloidu „Daily Mail”. Sąd przyznał jej odszkodowanie w wysokości 2,9 miliona dolarów. 

W pozwie żona Donalda Trumpa zażądała początkowo aż 150 milionów dolarów. Jednak w wyniku wypracowanej ugody Melania otrzyma o wiele mniejsze odszkodowanie.

Sprawa dotyczy publikacji w wydaniu internetowym Daily Mail. Sugerowano w niej, że żona Donalda Trumpa jest nei tylko modelką, ale i ekskluzywną panią do towarzystwa. Odkąd zaś została Pierwszą Damą USA, „straciła okazję zarobienia milionów dolarów” na sprzedaży sygnowanych własnym nazwiskiem produktów – ubrań, kosmetyków czy akcesoriów. W materiale podkreślano, Melania Trump jest „jedną z najczęściej fotografowanych kobiet na świecie”.

W pozwie żony amerykańskiego przywódcy znalazło się stwierdzenie, że publikacja Mail Online „podważa zdolności Melanii Trump do wykonywania obowiązków Pierwszej Damy USA” i uderza w jej budowaną latami reputację. Charles Harder, prawnik reprezentujący pierwszą damę, stwierdził, że żona Donalda Trumpa „nigdy nie będzie wykorzystywała swojej pozycji do zarabiania na sprzedaży jakichkolwiek produktów”.

W wyniku zawartej ugody nie dojdzie do procesu przed sądem, Melania Trump otrzyma odszkodowanie w wysokości 2,9 miliona dolarów. Wydawca tabloidu zobowiązał się także do usunięcia spornego materiału z sieci.

Tabloid opublikował także na swojej stronie przeprosiny:

Zrzut ekranu/ Daily Mail

Zrzut ekranu/ Daily Mail

Zobacz:

Melania Trump pozywa wydawcę „Daily Mail” za zniesławienie

Źródło: DM

Comments

comments

65
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...