Melania Trump pozywa wydawcę „Daily Mail” za zniesławienie

Redakcja PR - 08.02.2017
267

Melania Trump domaga się od brytyjskiego wydawcy olbrzymiego odszkodowania

Melania Trump pozywa brytyjską grupę Daily Mail and General Trust (wydawcę m.in tabloidu „Daily Mail”) za pomówienie i zniesławienie. Pierwsza Dama USA żąda od koncernu 150 milionów dolarów odszkodowania. 

Wszystko zaczęło się od publikacji Mail Online, w której podano, że żona Donalda Trumpa jest rzekomo ekskluzywną prostytutką i odkąd jej mąż został prezydentem, „straciła okazję zarobienia milionów dolarów” na sprzedaży sygnowanych własnym nazwiskiem produktów – ubrań, kosmetyków czy akcesoriów. Mail Online podkreślił, że obecnie Melania Trump jest „jedną z najczęściej fotografowanych kobiet na świecie”.

W pozwie znalazło się stwierdzenie, że publikacja Mail Online „podważa zdolności Melanii Trump do wykonywania obowiązków Pierwszej Damy USA” i uderza w jej budowaną latami reputację. Charles Harder, prawnik reprezentujący pierwszą damę, stwierdził, że żona Donalda Trumpa „nigdy nie będzie wykorzystywała swojej pozycji do zarabiania na sprzedaży jakichkolwiek produktów”.

Pierwsza Dama USA za pośrednictwem swoich prawników wchodzi  z brytyjskim koncernem na drogę sądową po raz drugi. W pierwszym przypadku – kiedy pozew został złożony w Maryland – sąd oddalił powództwo z powodu braku związku stron z lokalizacją sądu. Tym razem, prawnicy skierowali pozew do Nowego Jorku – tam ma swoją siedzibę spółka-córka DMGT – Mail Media.

Na podstawie: The Guardian, The Washington Post.

Zobacz:

Jak era Trumpa zmieni branżę komunikacyjną?

Donald Trump założył konto na Snapchatcie. Co z jego Twitterem?

Comments

comments

267
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...