Magazyn i portal komputerowy CHIP całkowicie znikną z rynku

Redakcja PR - 06.04.2017
111

W środę po raz ostatni do sprzedaży trafił miesięcznik CHIP

Magazyn był wydawany od 1993 roku. Przez wiele lat na jego łamach można było znaleźć informacje o rozwijającym się rynku technologicznym – software i hardware. Do popularnego pisma były dołączane również płyty CD/DVD z popularnymi programami.

Dynamiczny rozwój internetu przyczynił się do drastycznego spadku zainteresowania „Chipem”. W 2016 roku sprzedaż magazynu spadła poniżej poziomu 9 000 egzemplarzy, dlatego znalazł się na ostatniej pozycji w zestawieniu pism komputerowych w Polsce.  Dla porównania, w 2007 roku sprzedano aż 61 145 egz.

 

Ze względów strategicznych Burda International Polska podjęła decyzję o rezygnacji z wydawania tytułu.

Ostatnie dane ZKDP pokazują, że w okresie między styczniem a listopadem 2016 roku magazyn plasował się na ostatniej pozycji w kategorii miesięczników IT. Zajmował także ostatnią pozycję w kategorii serwisów IT.

Dlatego nie widzimy możliwości rozwinięcia go w prawdziwy, wielokanałowy ekosystem. – poinformowała Edyta Pudłowska, dyrektor zarządzająca w Burda International Polska.

Ostatni numer magazynu ukazał się 5 kwietnia. Redaktor naczelny magazynu CHIP, Konstanty Młynarczyk, pożegnał się z czytelnikami na swoim profilu Facebook:

 

Wydawnictwo Burda zrywa współpracę z całą redakcją. Serwis CHIP.pl zniknie również z Internetu, ma zostać zamknięty w lipcu br. 

Comments

comments

111
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...