Finał WOŚP: Mieszkańcy Warszawy pomogą Orkiestrze… skacząc z wysokości 40 metrów

Informacja Prasowa - 12.01.2018
52

Finał WOŚP: Mieszkańcy Warszawy pomogą Orkiestrze… skacząc z wysokości 40 metrów

Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, na warszawskim Wawrzyszewie, firma Wyjątkowy Prezent wraz ze Stowarzyszeniem Zero Grawitacji oraz WSM Wawrzyszew, po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z okazji 26. Finału WOŚP, miłośnicy mocnych wrażeń i adrenaliny będą mogli ponownie wziąć udział w ekstremalnej akcji charytatywnej „Skok dla WOŚP”. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji, takich jak Monster Truck czy kąpiel dla Morsów.

Już w najbliższą niedzielę, na dachu 14-piętrowego budynku przy ulicy Dantego 1 na warszawskim Wawrzyszewie ponownie zgromadzą się amatorzy ekstremalnych wrażeń, którzy będą chcieli w niesztampowy sposób wesprzeć 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomiędzy budynkami przy ulicy Dantego 1 i Szekspira 2 zostanie rozpięta lina asekuracyjna, która umożliwi śmiałkom wykonanie skoku z wysokości niemal 40 metrów. Aby skorzystać z tej atrakcji, wystarczy spełnić dwa warunki: mieć ukończone 18 lat oraz wpłacić na miejscu minimum 30 zł do puszki WOŚP. Skoki w układzie roll jump, przy asekuracji profesjonalistów, będą odbywać się w godzinach 10:00 – 17:00. Organizatorzy akcji – firma Wyjątkowy Prezent wraz ze Stowarzyszeniem Zero Grawitacji, WSM Wawrzyszew oraz Sztabem WOŚP Warszawa–Targówek – spodziewają się w tym roku jeszcze większego zainteresowania ze strony śmiałków. – Cieszymy się, że kolejny raz, dzięki akcji „Skok dla WOŚP”, możemy połączyć naszą ideę wręczania prezentów w formie niezapomnianych przeżyć z możliwością pomocy najmniejszym pacjentom. Ubiegłoroczne wydarzenie okazało się prawdziwym hitem – mimo mrozu i konieczności oczekiwania na swoją kolej, na miejscu pojawiły się tłumy uczestników. W tym roku przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji – jestem przekonany, że dzięki temu przyciągniemy jeszcze liczniejsze grono osób, a to oznacza więcej zebranych środków dla Orkiestry – mówi Michał Kaleta, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju w firmie Wyjątkowy Prezent.

Dzień pełen atrakcji

Poza możliwością oddania skoku, odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć z bliska potężny Monster Truck, jedno z Super Aut, a nawet Crazy Car. Nie zabraknie też atrakcji dla osób chcących zmierzyć się z zimową aurą – będą oni mieli możliwość „przełamania pierwszych lodów” poprzez dołączenie do Morsów. Dodatkowo każdy kto będzie chciał wesprzeć WOŚP i wrzucić do puszki minimum 20 zł, będzie mógł skorzystać z pionowego lotu balonem. Nie zabraknie też rozrywek dla najmłodszych – będzie na nich czekała m.in. wspinaczka po skrzyniach.

Podczas wydarzenia odbędą się także trzy licytacje, w których będzie można zdobyć zaproszenia na: Kolację w Ciemności, Walk in the Sky oraz Przygodę w Symulatorze F-16. Pełen dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz WOŚP.

Odważ się pomagać

Środki zebrane podczas 26. Finału WOŚP zostaną przekazane na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych w celu wyrównania szans w leczeniu noworodków. Podczas 25. Finału, na cele charytatywne udało się zebrać ponad 105,5 mln zł, które wspomogły ratowanie zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych, a także zapewniły godną opiekę medyczną seniorom.

Więcej informacji na temat akcji „Skok dla WOŚP” znajduje się na fanpage’u wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1784602738279466/

Comments

comments

52
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...