Finał akcji „Jutronauci” już w sobotę

Redakcja PR - 14.11.2018
161

„Gazeta Wyborcza” zaprasza wszystkich do rozmowy o wyzwaniach jutra

Już w najbliższą sobotę, 17 listopada br. odbędzie się wielki finał drugiej edycji projektu „Gazety Wyborczej” pt. „Jutronauci”. W Centrum Praskim Koneser w Warszawie będzie można nie tylko zobaczyć, jak wygląda wnętrze stacji kosmicznej i na czym polega creative coding, ale też posłuchać rozmów dziennikarzy i ekspertów o wyzwaniach jutra – na scenie i online pojawią się m.in. Artur B. Chmielewski – kierownik misji kosmicznych w NASA, Rafał Masny – współtwórca Abstrachuje.TV, Olka Osadzińska – ilustratorka, Piotr Voelkel – mecenas projektów kulturalnych i edukacyjnych, a także Sebastian Kulczyk – inwestor działający w obszarze nowych technologii, jeden z mentorów w konkursie „Bilet za horyzont”.

 

 

W sobotę, 17 listopada br. nowo otwarty budynek „Butelkownia” Centrum Praskiego Koneser opanują „Jutronauci”. Kim są? To ludzie z wizją i ciekawymi pomysłami, kreatywni twórcy – przedstawiciele świata nauki i biznesu, którzy na co dzień szukają rozwiązań problemów jutra, wynikających z dynamicznego rozwoju technologii i jego wpływu na naszą rzeczywistość.

Podczas rozmów redaktorów „Gazety Wyborczej” z ekspertami uczestnicy wydarzenia usłyszą ciekawostki o eksploracji kosmosu, społecznych i klimatycznych wyzwaniach przyszłości, o relacji człowieka z robotem, sztuce przyszłości i zmianach klimatu, o starzejącym się społeczeństwie, więzieniach na Marsie i przymusowej pracy na YouTube. Zaproszenie do wystąpienia w sobotę przyjęli m.in. Artur B. Chmielewski – kierownik misji kosmicznych w NASA, Rafał Masny – współtwórca Abstrachuje.TV, Olka Osadzińska – ilustratorka, Piotr Voelkel – mecenas projektów kulturalnych i edukacyjnych.

Szczegółowy program można już znaleźć na stronie: Wyborcza.pl/Jutronauci.

Gośćmi wydarzenia będą także uczestnicy i mentorzy konkursu stypendialnego „Bilet za horyzont”, którego rozstrzygnięcie nastąpi właśnie 17 listopada br. Konkurs już od pierwszej edycji projektu „Jutronauci” jest jego osią, pozwalając na wspieranie młodych innowacyjnych twórców – przyszłych Jutronautów w ich dalszym rozwoju. Dbają o to mentorzy, którymi w tym roku byli Sebastian Kulczyk (biznes), Piotr Voelkel (biznes/design), Artur B. Chmielewski (astronautyka/biznes), Mikołaj Stroiński (biznes/muzyka), Agnieszka Labus (architektura/społeczeństwo), Dariusz Jemielniak (nauka/zarządzanie wysokimi technologiami).

Dodatkowo podczas finału „Jutronautów” będzie można zobaczyć kosmiczne instalacje („Mars 2030”) i poznać sztukę przyszłości (m.in. stworzoną z zastosowaniem creative coding), ale także doświadczyć wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu całe rodziny – dla dzieci w Strefie Jutra odbędą się warsztaty. Najmłodsi będą mogli konstruować robota z klocków LEGO, a także wziąć udział w autorskich zajęciach kreatywnych nagradzanego w polskich i międzynarodowych konkursach fotografa, architekta i pilota Kacpra Kowalskiego.

Dyskusje i prezentacje podczas finału II edycji „Jutronautów” potrwają od 10.00 do 15.00. Wydarzenie poprowadzą: Kamila Kalińczak – redaktor naczelna Instytutu Dobrego Życia, projektu „Wysokich Obcasów” i Vadim Makarenko – szef projektów BiQdata i Sonar „Gazety Wyborczej”.

Wydarzenie „Jutronauci” jest otwarte dla publiczności – wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie: bilety.cojestgrane24.pl/jutronaucifinal

Organizatorzy zapraszają dużych i małych miłośników nowoczesnych technologii i inteligentnych rozwiązań problemów jutra.

Odbywający się 17 listopada br finał „Jutronautów” zamknie drugą edycję projektu, który tworzył zespół redakcyjny „Gazety Wyborczej” we współpracy z Kulczyk Investments.

Partnerem medialnym projektu jest Radio TOK FM.

Partnerzy wydarzenia: THINKTANK, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT), Uczelnia Łazarskiego, Wolves Summit, Warsaw Business Youth, Youth Business Poland, Creative Coding, Brain Embassy i Koźmiński Business Club, PocketBook, Publio.pl oraz Koneser.

Comments

comments

161
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...