Elon Musk zapowiedział, że rozwiąże kryzys energetyczny w Australii w 100 dni

Redakcja PR - 10.03.2017
218

Spółka Elona Muska chce dostarczyć 100MW energii, aby rozwiązać problem energetyczny Australii

Wiceprezes Tesli Lyndon Rive (kuzyn E. Muska) powiedział wczoraj, że firma w ciągu 100 dni może dostarczyć specjalne akumulatory, które pomogą rozwiązać utrzymujące się problemy z dostawami energii Australii Południowej.  Chodzi o litowo-jonowe akumulatory służące do magazynowania prądu – Powerwall 2, będące w stanie przechowywać 14 kWh energii.

Pomysł został entuzjastycznie przyjęty przez założyciela Atlassian, Mike’a Cannon-Brookesa, który zaproponował w czwartek pomoc w znalezieniu środków. Tylko, jeśli Tesla mogłaby zrealizować swoje ambitne zapewnienia. Musk chciałaby 250 USD za każdy kWh energii w systemie 100 MWh.

„Lyndon id @elonmusk – na ile poważny jest ten zakład? Jeśli będę w stanie poprowadzić zbiórkę $, czy możecie zagwarantować 100 MW w 100 dni?” napisał na Twitterze Cannon-Brookes.

18 godzin później Musk odpowiedział: „Tesla zainstaluje i uruchomi system w 100 dni od podpisania kontraktu, a jeśli nie zdążymy, zrobimy to za darmo. Czy to wystarczająco poważne dla ciebie?

 

W tym momencie założyciele spółki założyli się o rozwiązanie problemu energetycznego w całym stanie.

Rive potwierdził wczoraj, podczas uruchomienia systemu Powerwall 2, że Tesla rozwiązywała już wcześniej problemy sieci energetycznych.

„Mieliśmy podobne wyzwanie w południowej Kalifornii”. 80 MW w 90 dni. Na co dzień nie dostaje się elektrowni w pełni działającej tak szybko”.

 

Sarah Hanson-Young, senator australijskiej Partii Zielonych wyraziła chęć do rozmów z Teslą.

Według australijskiego Financial Review, same baterie kosztować mogą 200 milionów dolarów, co oparte jest na „bardzo wstępnych” szacunkach Cannon-Brookesa. Finansowanie może pochodzić z agencji rządowych, a nawet samych zainteresowanych pomysłem. Koszt nie obejmuje gruntów oraz budowy, ponadto, mogą pojawić się „znaczące” zmiany regulacyjne niezbędne do tego, aby ta propozycja została zrealizowana. To z pewnością ryzyko, które wymaga poważnego podejścia do sprawy.

Comments

comments

218
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...