Dynamiczny rozwój Video Brothers i sukces filmu braci Sekielskich

Informacja Prasowa - 28.06.2019
157

Dynamiczny rozwój Video Brothers i sukces filmu braci Sekielskich

Video Brothers– certyfikowana agencja YouTube (MCN) m.in. dzięki sukcesowi filmu braci Sekielskich, odnotowała w maju 2019 rekordowy zasięg: 226 milionów wyświetleń i przyrost ponad 765 tysięcy nowych subskrypcji na zgrupowanych kanałach (źródło: CMS YouTube, 06.2019). W sprawozdaniu za rok 2018 spółka wykazuje dodatni bilans z ponad milionem złotych zysku netto. Umowy partnerskie z siecią podpisali kolejni twórcy oraz podmioty związane z profesjonalnym rynkiem telewizyjnym oraz muzycznym.

Nowi partnerzy i rekordowe zasięgi

Firma podpisała umowy na świadczenia ochrony oraz dystrybucję treści w obszarze Youtube m.in. z Telewizją Puls, Miastem Stołecznym Warszawaoraz uczelnią Wajda School. Grono partnerów ze świata mediów w ostatnim czasie zasilił m.in. krytyk filmowy i publicysta – Tomasz Raczek, popularny kabaret Łowcy.B oraz znana z anteny TVN – Dorota „Superniania” Zawadzka. Z kolei wśród partnerów muzycznych znalazły się zespoły Hope, Trzynasta w Samo Południe, Speculum CHORZY. Do sieci dołączył również twórca internetowy Jacek Gadzinowski oraz profesjonalni komicy – Tomek Kołecki, Błażej Krajewski Tomek Nowaczyk.

-Mieliśmy również kilka powracających kanałów. Pokazuje to tylko, że wiele konkurencyjnych podmiotów na rynku obiecuje więcej niż jest w stanie zaoferować– mówi Tomasz Oreł, koordynator partnerów Video Brothers – Staramy się trzymać zasady, aby dowozić deklarowane świadczenia, nie wychodząc przy tym poza główną specjalizację agencji.

Po przyłączeniu wszystkich nowych partnerów łączna liczba klipów, którymi zarządza Video Brothers na 280 zgrupowanych kanałach, oglądanych regularnie przez 21 milionów stałych widzów (subskrybentów), osiągnęła 50 tysięcy.Przy czym tylko w maju tego roku liczba wyświetleń materiałów na kanałach wyniosła 226 159 368. Zdecydowana większość pochodziła spoza terytorium Polski – głównie Stanów Zjednoczonych, Indii, Meksyku, Brazylii oraz krajów arabskich. Łączny przyrost subskrypcji w maju 2019 wyniósł tym samym 765 312 i był to największy wynik od powstania agencji we wrześniu 2016 roku (źródło: CMS YouTube).

-Spośród 280 kanałów które obejmujemy licencjami, jesteśmy właścicielami 78, a 31 współprodukujemy i są to przeważnie treści przeznaczone na globalne rynki. Przypominam, że udział użytkowników z Polski w światowej widowni Youtube wynosi niecały 1%, dlatego staramy się wychodzić poza nasz rynek i lokować rodzimych twórców również na rynkach zagranicznych– mówi Kamil Mrozkowiak, Video Content Manager odpowiedzialny za repozytorium Video Brothers.

 

Film Braci Sekielskich

Na rekordowe wyniki zasięgowe spółki duży wpływ miał sukces filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich. Zespół Video Brothers zajmował się przygotowaniem do emisji, dystrybucją oraz ochroną produkcji w Internecie (firma widnieje m.in. w metryce filmu oraz napisach końcowych). Na przestrzeni maja 2019 dokument o pedofilii w polskim kościele katolickim zanotował 21 902 677wyświetleń(11%oglądalności wszystkich 280 zgrupowanych w ramach Video Brothers kanałów) i wygenerował592 078 793 minut(36%czasu oglądania wszystkich kanałów VB w tym okresie), z czego 87%oglądających pochodziło z Polski.

-Aby zobrazować łączny czas oglądania „Tylko nie mów nikomu” w maju, proszę sobie wyobrazić, że pojedyncza osoba musiałaby wpatrywać się w ekran nieprzerwanie przez 1 114 lat – wyjaśnia Paweł Kwaśniewski, producent Video Brothers, odpowiedzialny zakanał braci Sekielskich.

Film ten tylko wewnątrz Youtube był udostępniony 592 126 razy za pomocą przycisku w kontrolce playera, a jego widzowie wygenerowali 45 488 komentarz. 53%oglądających stanowiły kobiety, a 47%– mężczyźni.

-Co ciekawe największy udział w oglądalności film odnotował w grupie wiekowej 25-34 lat (29%), z kolei w grupie 55-64 aż 66% oglądających stanowiły kobiety – zdradza Paweł Kwaśniewski i dodaje – Podobnie wysoki odsetek kobiet był w grupie 18-24 lat i osiągnął 63%, względem 37% mężczyzn.

Firma w ramach działań ochronnych usunęła ponad 1200 nielegalnych kopii „Tylko nie mów nikomu”, na których próbowano zarabiać, zarówno na samym Youtube, jak i w innych obszarach Internetu.

Rentowność i plany Video Brothers

Według sprawozdania finansowego złożonego w KRS za rok 2018, Video Brothers osiągnęło 3 721 779 zł przychodu i 1 035 116 zł zysku netto. Dla porównania w 2017 roku przychód wynosił 1 814 968 zł, a zysk netto 120 723 zł. W planach na najbliższy rok spółka chce pozyskać partnera powiązanego z rynkiem mediów, zainteresowanego zakupem części udziałów i dokapitalizowaniem spółki w celu zwiększenia skali działania pod kątem globalnym oraz budowy własnych platform.

-Rozmawiamy z potencjalnymi inwestorami. Naszym atutem jest rentowność, którą osiągnęliśmy w niecały rok od startu firmy. Mamy masę atrakcyjnych treści własnych oraz naszych partnerów, z którymi chcemy wyjść mocniej poza Youtube oraz zapewnić im lepsze zasięgi, poprzez pozycjonowanie w tradycyjnych mediach oraz na platformach oferujących wideo w Internecie – mówi Łukasz Skalik, twórca i prezes Video Brothers –Stawiamy na rozwój kanałów partnerskich, często w modelu koprodukcyjnym. W naszym własnym studiu produkujemy teledyski, reklamy i formaty internetowe także dla innych platform. Bazujemy na licencjach oraz zarządzaniu dużymi repozytoriami, zapewniamy ochronę prawną i monetyzację na najwyższym poziomie. Nasze wyniki finansowe świadczą o naszej efektywności.

***

VIDEO BROTHERS to producent i dystrybutor internetowych formatów oraz certyfikowana agencja Youtube zrzeszająca polskich i zagranicznych twórców. Firma oferuje wielopłaszczyznowy management kanałów łączący marki oraz media z internetowymi twórcami, produkcję treści z influencerami, a także zarządzanie dużymi bibliotekami multimedialnymi, w tym kompleksową ochronę prawną oraz monetyzację treści. Sieć w ramach licencji grupuje ponad 280 kanałów, zarówno własnych, jak i należących do niezależnych twórców. Średnia oglądalnośćwszystkich treści objętych licencjami Video Brothers na Youtube w pierwszym półroczu 2019 roku wynosiła 200 003 899 miesięcznie.

W Polsce z Video Brothers współpracują m.in. Superstacja i Muzo.fm (Grupa Polsat), Interia.pl (Grupa Bauer), Studio Miniatur Filmowych, Warszawska Szkoła Filmowa, a także muzycy oraz artyści – Nocny Kochanek, Farben Lehre, Łydka Grubasa, CeZik, Tomek Lipiński, czy osobistości telewizyjne – Maciej Orłoś, dr Tomasz Rożek (Nauka. To lubię), Abelard Giza, Rafał Pacześ, Łukasz „Lotek” Lotkowski, a także popularni twórcy internetowi – Historia bez cenzury, True Beauty is Internal, Kickster, Na gałęzi, Blonde&brunette, Przez Świat na Fazie, Wuwunio, Codziennie fit i inni.

 

 

Comments

comments

157
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...