„Bokserskie grzmoty i anegdoty”,czyli wideoblog wybitnego znawcy boksu Andrzeja Kostyry

Redaktor Publicrelations - 16.03.2018
273

"Bokserskie grzmoty i anegdoty",czyli wideoblog wybitnego znawcy boksu Andrzeja Kostyry

Andrzej Kostyra

Karierę dziennikarską rozpoczynał w latach 90 minionego wieku w TVP. Był również korespondentem Telewizji Polskiej na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w roku 1992. W okresie 1999-2001 Andrzej Kostyra pracował dla telewizji Wizja Sport, pierwszej polskiej telewizji, która była w pełni poświęcona sportowi. Był komentatorem pierwszej walki bokserskiej emitowanej przez tą telewizję. W późniejszych latach pracował m.in. dla telewizji TVN, pisał także dla "Przeglądu Sportowego".
Aktualnie Andrzej Kostyra obejmuje stanowisko szefa działu sportowego w "Super Expressie", zajmuje się również komentowanie walk bokserskich w Polsacie Sport. Od listopada 2017 roku uruchomił wideobloga na swoim kanale bokserskim KOstyra SE.

Andrzej Kostyra aktualnie jest szefem działu sportowego w „Super Expressie”, jak również komentatorem walk bokserskich w Polsacie Sport. Dodatkowo w  listopadzie uruchomił swojego wideobloga, który można obejrzeć na jego kanale bokserskim KOstyra SE. Mało kto wie o boksie tak dużo jak on, nie wspominając już o umiejętności niezwykle ciekawego i barwnego opowiadania, którą posiada niewielu. Tylko nieliczni opanowali sztukę przekazywania widzom ringowej atmosfery tak, jak robi to Andrzej Kostyra.

W każdy poniedziałek publikowane są kolejne odcinki vloga Andrzeja Kostyry „Bokserskie grzmoty i anegdoty”. Videoblog cieszy się coraz większą popularnością. Postanowiliśmy przeprowadzić krótki wywiad z samym prowadzącym, aby dowiedzieć się co nieco o samej idei, kolejnych odcinkach i tematach, które będą poruszane w najbliższym czasie.

 

Panie Andrzeju, jak zaczęła się przygoda z video blogiem? Skąd wziął się pomysł nagrywania?

Pomysł pochodzi od Pani Ewy Lampart – Dyrektor Zarządzającej „Super Expressu”, która przeprowadziła redakcję przez najbardziej kryzysowe czasy i właśnie ona wpadła na ten pomysł. Zaproponowała to mnie i Piotrowi Koźmińskiemu, który jest wybitnym znawcą piłki nożnej, a także przedstawicielem UEFA i FIFA.  On zresztą również prowadzi video blog, który bardzo dobrze się rozwija. Spodziewałem się, powiem szczerze, że to taka bardziej chwilowa przygoda. Jestem znany z tego, że komentuję boks, piszę, także prowadzenie vloga to dla mnie coś zupełnie nowego. Powiem szczerze, że coraz bardziej mi się podoba!

Przyznam szczerze, że sprawdzaliśmy komentarze internautów odnośnie Pańskiego vloga i trzeba przyznać, że jest bardzo dobrze odbierany, postrzegany jako profesjonalny i zdobywa rzesze fanów. Podkreślić trzeba, że w zaledwie 3 miesiące zdobył Pan 30 tysięcy subskrypcji. To imponujący wynik.

Być może to dlatego, że staram się kulturalnie odpowiadać ludziom. Jestem pozytywnie nastawiony i do życia i do ludzi, z którymi rozmawiam. Dodatkowo jestem aktywny na Twitterze – mam już 11.5 tysiąca „followersów” i nie zdarzyło mi się jeszcze nikogo zbanować, także uważam, ze jeżeli człowiek kulturalnie rozmawia z innymi to zachodzi ta interakcja.

Proszę nam zdradzić jaka będzie tematyka vloga w najbliższym czasie. Czy nadal będzie to boks czy może coś ulegnie zmianie?

Będziemy dodawać coraz ciekawsze rzeczy. W najbliższym odcinku będziemy mogli posłuchać wywiadu z polskiego dziennikarstwa sportowego – Włodzimierzem Szaranowiczem, który będzie niedługo zaliczał dwudzieste igrzyska olimpijskie. Ja miałem okazję być na kilku z nim. Jest to człowiek niezwykle inteligentny, wspaniały, błyskotliwy. Niewielu ludzi wie, że zaczynał właśnie od boksu, gdyż kojarzy się ze skokami narciarskimi. Mistrzostwa świata w lekkoatletyce, NBA, on również komentował m. in. walki Gołoty. Ma z pewnością wiele wspaniałych wspomnień. Także w najbliższym odcinku chcemy właśnie przedstawić Włodka Szaranowicza.

A co z formułą video bloga? Czy możemy się spodziewać, że będą pojawiali się goście?

Będę zarówno zapraszał gości, jak również będę relacjonował wielkie gale sportów walki.

Czekamy w takim razie z niecierpliwością na kolejne odcinki. Bardzo dziękuję za poświęcony czas.

Kilkuminutowe filmy ukazują się zarówno w serwisie SE.pl, jak też na jego kanale youtube’owym. Poniżej możemy zobaczyć przykładowy odcinek vloga Andrzeja Kostyry.

22 listopada miała również premiera książki Andrzej Kostyry „Walki stulecia”, w której opisane zostały legendarne pojedynki oraz najsłynniejsi pięściarze wraz ze znanymi anegdotami autora.

Comments

comments

273
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...