„Bokserskie grzmoty i anegdoty”,czyli wideoblog wybitnego znawcy boksu Andrzeja Kostyry

Anna Czeszejko-Sochacka - 16.03.2018
244

"Bokserskie grzmoty i anegdoty",czyli wideoblog wybitnego znawcy boksu Andrzeja Kostyry

Andrzej Kostyra

Karierę dziennikarską rozpoczynał w latach 90 minionego wieku w TVP. Był również korespondentem Telewizji Polskiej na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w roku 1992. W okresie 1999-2001 Andrzej Kostyra pracował dla telewizji Wizja Sport, pierwszej polskiej telewizji, która była w pełni poświęcona sportowi. Był komentatorem pierwszej walki bokserskiej emitowanej przez tą telewizję. W późniejszych latach pracował m.in. dla telewizji TVN, pisał także dla "Przeglądu Sportowego".
Aktualnie Andrzej Kostyra obejmuje stanowisko szefa działu sportowego w "Super Expressie", zajmuje się również komentowanie walk bokserskich w Polsacie Sport. Od listopada 2017 roku uruchomił wideobloga na swoim kanale bokserskim KOstyra SE.

Andrzej Kostyra aktualnie jest szefem działu sportowego w „Super Expressie”, jak również komentatorem walk bokserskich w Polsacie Sport. Dodatkowo w  listopadzie uruchomił swojego wideobloga, który można obejrzeć na jego kanale bokserskim KOstyra SE. Mało kto wie o boksie tak dużo jak on, nie wspominając już o umiejętności niezwykle ciekawego i barwnego opowiadania, którą posiada niewielu. Tylko nieliczni opanowali sztukę przekazywania widzom ringowej atmosfery tak, jak robi to Andrzej Kostyra.

W każdy poniedziałek publikowane są kolejne odcinki vloga Andrzeja Kostyry „Bokserskie grzmoty i anegdoty”. Videoblog cieszy się coraz większą popularnością. Postanowiliśmy przeprowadzić krótki wywiad z samym prowadzącym, aby dowiedzieć się co nieco o samej idei, kolejnych odcinkach i tematach, które będą poruszane w najbliższym czasie.

 

Panie Andrzeju, jak zaczęła się przygoda z video blogiem? Skąd wziął się pomysł nagrywania?

Pomysł pochodzi od Pani Ewy Lampart – Dyrektor Zarządzającej „Super Expressu”, która przeprowadziła redakcję przez najbardziej kryzysowe czasy i właśnie ona wpadła na ten pomysł. Zaproponowała to mnie i Piotrowi Koźmińskiemu, który jest wybitnym znawcą piłki nożnej, a także przedstawicielem UEFA i FIFA.  On zresztą również prowadzi video blog, który bardzo dobrze się rozwija. Spodziewałem się, powiem szczerze, że to taka bardziej chwilowa przygoda. Jestem znany z tego, że komentuję boks, piszę, także prowadzenie vloga to dla mnie coś zupełnie nowego. Powiem szczerze, że coraz bardziej mi się podoba!

Przyznam szczerze, że sprawdzaliśmy komentarze internautów odnośnie Pańskiego vloga i trzeba przyznać, że jest bardzo dobrze odbierany, postrzegany jako profesjonalny i zdobywa rzesze fanów. Podkreślić trzeba, że w zaledwie 3 miesiące zdobył Pan 30 tysięcy subskrypcji. To imponujący wynik.

Być może to dlatego, że staram się kulturalnie odpowiadać ludziom. Jestem pozytywnie nastawiony i do życia i do ludzi, z którymi rozmawiam. Dodatkowo jestem aktywny na Twitterze – mam już 11.5 tysiąca „followersów” i nie zdarzyło mi się jeszcze nikogo zbanować, także uważam, ze jeżeli człowiek kulturalnie rozmawia z innymi to zachodzi ta interakcja.

Proszę nam zdradzić jaka będzie tematyka vloga w najbliższym czasie. Czy nadal będzie to boks czy może coś ulegnie zmianie?

Będziemy dodawać coraz ciekawsze rzeczy. W najbliższym odcinku będziemy mogli posłuchać wywiadu z polskiego dziennikarstwa sportowego – Włodzimierzem Szaranowiczem, który będzie niedługo zaliczał dwudzieste igrzyska olimpijskie. Ja miałem okazję być na kilku z nim. Jest to człowiek niezwykle inteligentny, wspaniały, błyskotliwy. Niewielu ludzi wie, że zaczynał właśnie od boksu, gdyż kojarzy się ze skokami narciarskimi. Mistrzostwa świata w lekkoatletyce, NBA, on również komentował m. in. walki Gołoty. Ma z pewnością wiele wspaniałych wspomnień. Także w najbliższym odcinku chcemy właśnie przedstawić Włodka Szaranowicza.

A co z formułą video bloga? Czy możemy się spodziewać, że będą pojawiali się goście?

Będę zarówno zapraszał gości, jak również będę relacjonował wielkie gale sportów walki.

Czekamy w takim razie z niecierpliwością na kolejne odcinki. Bardzo dziękuję za poświęcony czas.

Kilkuminutowe filmy ukazują się zarówno w serwisie SE.pl, jak też na jego kanale youtube’owym. Poniżej możemy zobaczyć przykładowy odcinek vloga Andrzeja Kostyry.

22 listopada miała również premiera książki Andrzej Kostyry „Walki stulecia”, w której opisane zostały legendarne pojedynki oraz najsłynniejsi pięściarze wraz ze znanymi anegdotami autora.

Comments

comments

244
Komentarze
Sonda

Czy nagrody branżowe przynoszą agencjom PR, oprócz prestiżu, korzyści biznesowe??

Loading ... Loading ...