Artyści Wydawnictwa Agora nominowani do Fryderyków

Informacja Prasowa - 08.03.2018
28

Artyści Wydawnictwa Agora nominowani do Fryderyków

Znamy nominowanych do nagród Fryderyki 2018 – we wtorek, 6 marca br. Akademia Fonograficzna ogłosiła kandydatów do prestiżowych polskich wyróżnień muzycznych. Wśród nominowanych znaleźli się artyści z portfolio Wydawnictwa Agora.

 Najwięcej nominacji Wydawnictwo Agora zdobyło w kategorii „Muzyka rozrywkowa”. Nominację do albumu roku w kategorii „Alternatywa” otrzymali: Voo Voo za album „7” i Mikromusic za wydawnictwo „Tak mi się nie chce”. Fryderyka za album roku w kategorii „Hip hop” ma szansę otrzymać Grubson za „Gatunek L”. Nominację w kategorii „Teledysk roku” otrzymał Jazz Band Młynarski-Masecki za wideo „Abdul Bey”, a szansę na Fryderyka w kategorii „Utwór roku” ma Daria Zawiałow za „Jeszcze w zielone gramy” – piosenkę z filmu „Plan B”, który wyprodukował NEXT FILM, spółka z Grupy Agora. Nominację w kategorii „Debiut roku” otrzymała Rosalie.

Marek Napiórkowski otrzymał dwie nominacje w kategorii „Muzyka jazzowa”: ma szansę na Fryderyka w kategorii „Artysta roku” oraz „Album roku” za płytę „WAW-NYC”.

Złotego Fryderyka przyznawanego artystom szczególnie zasłużonym dla polskiej kultury muzycznej otrzyma w tym roku Zbigniew Wodecki, którego ostatnia płyta nagrana z zespołem Mich&Mitch Orchestra była dystrybuowana przez Wydawnictwo Agora.

Laureatów Fryderyków poznamy już 24 kwietnia br. Listę wszystkich nominowanych artystów można znaleźć na http://zpav.pl/fryderyk/aktualnosci.php?idaktualnosci=1629.

Fryderyki to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne, czyli artystów, twórców, producentów, dystrybutorów i innych profesjonalistów z branży fonograficznej oraz dziennikarzy muzycznych zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Zasiada w niej ponad 1300 osób, w tym wszyscy wykonawcy nominowani w kolejnych edycjach nagród. Więcej informacji – http://zpav.pl.

Comments

comments

28
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...