Always #JakDziewczyna i „Mistrzynie w szkołach” łączą siły

Redakcja PR - 16.10.2018
296

Wspólna akcja Always i Fundacji Otylii Jędrzejczak

#JakDziewczyna to akcja społeczna Always, która zmienia negatywny wydźwięk wyrażenia #JakDziewczyna tak, aby kojarzyło się wyłącznie z samymi wyjątkowymi cechami. ,,Mistrzynie w Szkołach”  to autorski projekt Otylii Jędrzejczak, który jest realizowany przez jej fundację. Celem akcji jest zachęcenie dziewcząt w wieku licealnym do zwiększenia aktywności ruchowej.

12 października w Poznaniu odbyły się wyjątkowe zajęcia wychowania fizycznego dla dziewcząt, z udziałem polskich mistrzyń sportu. Spotkanie było częścią ogólnopolskiej kampanii „Mistrzynie w Szkołach”, zorganizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Partnerem projektu jest Always #JakDziewczyna.

Dziewczyny ćwiczyły pod okiem polskich mistrzyń sportowych, Otylii Jędrzejczak (pływanie), Oktawii Nowackiej (pięciobój nowoczesny), Julii Michalskiej-Płotkowiak (wioślarstwo), Justyny Święty-Ersetic (lekkoatletyka), Alicji Tchórz (pływanie) oraz Iwony Guzowskiej (kick-boxing).

Chcemy pokazać dziewczynom, że warto ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego i uprawiać sport. Lekcja WF-u, często traktowana jest jako „zło konieczne” – podkreśla Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska z Aten, organizatorka akcji – chcemy odczarować ten zły wizerunek i pokazać, że WF może być fajnym zajęciem, może bawić ale także wspierać zdrowie i pomagać w realizacji marzeń.

Comments

comments

296
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...