Zagrożone gatunki zwierząt w obiektywie aparatu Sony

Informacja Prasowa - 05.05.2017
257

Rzadkie gatunki dzikich zwierząt w naturalnym środowisku na serii fantastycznych fotografii Sony

Współpraca firmy Sony z Europejskim Stowarzyszeniem ds. Ochrony Przyrody (European Outdoor Conservation Association, EOCA) zaowocowała serią wspaniałych zdjęć popularyzujących najrzadsze gatunki zwierząt na świecie.

Dzięki bezgłośnej migawce i superteleobiektywowi zmiennoogniskowemu w aparacie Sony RX10 III fotografowie z całej Europy mogli robić wspaniałe zdjęcia zwierzętom najbardziej zagrożonym wyginięciem

Żubr europejski, którego populację ocenia się na 3200 sztuk, maskonur zwyczajny, zimorodek i strepet to tylko niektóre gatunki zwierząt figurujące w „Czerwonej księdze gatunków zagrożonych” opublikowanej przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (International Union for Conservation of Nature, IUCN)

Nie każdy wie, że rosomak to nie tylko nazwa transportera opancerzonego, ale także coraz rzadziej spotykany gatunek drapieżnego ssaka, którego liczebność w Europie ocenia się na 2260 sztuk. Albo że żubr europejski, największy roślinożerca na naszym kontynencie, był już gatunkiem prawie wymarłym, który udało się odtworzyć w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Tej wiosny w całej Europie znakomici fotografowie specjalizujący się w zdjęciach przyrodniczych wykonali serię zdjęć zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, wykorzystując niezwykle szeroki zakres ogniskowych aparatu Sony RX10 III. Autorami tych wspaniałych fotografii są: Brytyjczyk Sam Hobson, finalista konkursów Wildlife Photographer of the Year w latach 2014 i 2016, zdobywca wielu nagród, fiński fotograf Lassi Rautiainen, hiszpański fotograf natury Javier Alonso Huerta, szwajcarski fotograf przyrody Markus P. Stähli oraz fotograf natury Gustav Kiburg.

Zdjęcia przedstawiają siedem zagrożonych gatunków ssaków i ptaków. Partnerem Sony było Europejskie Stowarzyszenie ds. Ochrony Przyrody (EOCA), które finansuje projekty ekologiczne na całym świecie.

— Z przyjemnością prezentujemy tę kolekcję zdjęć pięknych, rzadkich zwierząt, które można spotkać w Europie — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktów do obrazowania cyfrowego w Sony Europe. — Aparat Sony RX10 III z superteleobiektywem zmiennoogniskowym o maksymalnej ogniskowej 600 mm i systemem bezgłośnej migawki umożliwia zrobienie takich zdjęć bez niepokojenia i płoszenia zwierząt.

— Dzięki tym zdjęciom możemy pokazać niezwykłe zwierzęta w ich naturalnym środowisku ludziom, którzy inaczej nie mieliby raczej szans ich zobaczyć — mówi Catherine Savidge, dyrektor naczelna Europejskiego Stowarzyszenia ds. Ochrony Przyrody. — W ciągu ostatnich 10 lat EOCA zebrało ponad 2 miliony euro od firm związanych z aktywnością fizyczną w plenerze. Całość tych środków została przeznaczona na projekty ochrony zagrożonych gatunków i środowisk w 41 krajach. Współpraca z firmą Sony pozwala nam lepiej prezentować opinii publicznej te niezwykle ważne działania.

— Jedną z największych zalet aparatu Sony RX10 III jest waga. Większość aparatów umożliwiających fotografowanie dzikiej przyrody to masywne korpusy z obiektywami, z którymi trudno jest przyjmować pewne pozycje. Najlepsze zdjęcia dzikich zwierząt uzyskuje się z wysokości ich oczu — ten aparat, w przeciwieństwie do większości, pozwala z łatwością fotografować z takiej pozycji.

Sam Hobson, finalista konkursów Wildlife Photographer of the Year w latach 2014 i 2016, autor zdjęć maskonura zwyczajnego na wyspie Skomer w Walii, rosomaka, edredona zwyczajnego i głowienki zwyczajnej

Aparat Sony RX10 III to doskonały sprzęt dla fotografów specjalizujących się w zdjęciach przyrodniczych — tak zawodowców, jak i amatorów.

Comments

comments

257
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...