7 nawyków, których pozbyli się ludzie sukcesu

Redakcja PR - 15.07.2016
62

Co różni ludzi sukcesu od tych, którzy nimi nie są?

Co różni ludzi sukcesu od tych którymi nimi nie są? Można na to spojrzeć na wiele sposobów, ale najtrafniejsza odpowiedź jest również najprostsza.

Wszystko jest kwestią przyzwyczajeń. Zarówno w biznesie, jak i w codziennym życiu. Jeżeli zależy Ci na odniesieniu sukcesu warto zastanowić się, których nawyków warto się wyzbyć. Za wzór postawmy tych, którzy sukces odnieśli.

Poniżej prezentujemy siedem nawyków, których nie znajdziesz u ludzi sukcesu:

1. Wiara w to, że można zadowolić wszystkich

Jeśli tylko zrozumiesz, że zadowolenie wszystkich jest praktycznie niemożliwe, nauczysz się nawet nie próbować. Jest to nic innego jak przepis na katastrofę,  frustrację­ i jeden z głownych powodów do klęski w biznesie.

2. Powtarzanie starych błędów

Czy to w biznesie, pracy, czy w związku, ludzie sukcesu nie powtarzają tych samych błędów. Jeśli nie udało się za pierwszym razem, nie robią tego raz jeszcze i oczekują tego samego wyniku. Ludzie sukcesu wiedzą, że błędy są po to, żeby się na nich uczyć, a nie je powtarzać.

14086782621_ade19cba0c_k

3. Akceptowanie krótkoterminowych rozwiązań, zamiast szukania lepszych długo­terminowych

Ludzie sukcesu wiedzą, że niektóre sprawy wymagają czasu. To właśnie te małe, (czasami bolesne) kroki, których doświadczamy każdego dnia, pomagają nam w przyszłości. Jeśli przetrzymasz „ból”, osiągniesz w końcu sukces.

4. Pójście na kompromis, aby wpasować się w tłum

Ludzie sukcesu nigdy nie próbują się zlać się z tłumem; rozumieją, że są kim są i nie próbują się zmienić dla innych. Niestety, jest i  zła wiadomość – jeśli chcesz osiągnąć prawdziwy sukces, nigdy nie będziesz taki jak inni. Dobra wiadomość jest taka, że wielcy ludzie zawsze tak mają.

5. Ufanie czemuś, co wydaje się za dobre, żeby było prawdziwe

Nie ważne jak doskonałe coś się wydaje na pierwszy rzut oka – ludzie sukcesu najpierw upewniają się, że to na co patrzą, ma swoją cenę i jest godne ich czasu. Ludzie sukcesu wiedzą, że jeśli coś wygląda na zbyt dobre żeby było prawdziwe, to tak prawdopodobnie jest.

6. Zapominanie o swoich celach

Jedna cecha charakteru jest widoczna u każdego człowieka sukcesu­ – to koncentracja. Ci ludzie nigdy nie spuszczają oczu ze swoich wizji, marzeń, i celów; robią to co muszą, aby je osiągnąć i czynią to z determinacją. Ludzie sukcesu wiedzą dokładnie, gdzie idą – właśnie dlatego osiągają sukces.

7. Separacja wyglądu i rzeczywistości

To, kim jesteś wewnątrz, powinno być odzwierciedlone na zewnątrz. W chwili w której te dwie sfery są rozdzielone, osoba nie może dać z siebie wszystkiego. Aby osiągnąć sukces, musisz dać z siebie wszystko, i utrzymywać równowagę. Nie jest to łatwe, ale ci, którzy osiągają największy sukces, nigdy nie dzielą siebie na części.

Zacznij już dzisiaj obserwację swoich własnych nawyków i zwyczajów, odkryj, co będzie cię motywować i co stoi ci na drodze.  Wprowadź zmiany w swoje życie już dziś z myślą o przyszłości!

Comments

comments

62
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...