Zobaczyć stolicę z przedednia wojny – dzięki warszawskim grafikom to możliwe

Redakcja PR - 24.05.2017
231

Zobaczyć Stolice z przedednia wojny- dzięki warszawskim grafikom to jest możliwe

Przedwojenna Warszawa często była nazywana „Paryżem północy”. To miano zawdzięczała sobie dzięki pięknej, zabytkowej zabudowie oraz nowoczesnym, strzelistym wieżowcom.

Niestety, II Wojna Światowa bezpowrotnie zmieniła wygląd stolicy. Jednak dzięki nowo powstałej aplikacji „Wykreślona Warszawa”, możemy zobaczyć przedwojenny kształt miasta.

Za pomocą technologi wirtualnej rzeczywistości VR aplikacja zobrazuje nam nie tylko budynki, które uległy zniszczeniom ale również te, które nie powstały przez wydarzenia z września 1939 roku.

I tak zwiedzając Plac Unii Lubelskiej naszym oczom ukazałby się jeden z najwyższych w Europie niebotyków, bo tak niegdyś nazywano wieżowce. Miała to być siedziba polskiego radia i telewizji. Drapacz chmur miał mieć 21 pięter i około 70 metrów wysokości. Budowę rozpoczęto latem 1939 roku.

Premiera „Wykreślonej Warszawy” miała miejsce na European VR Congress w Centrum Nauki Kopernik, który odbył się w dniach 23-24 maja.

Na podstawie gazeta.pl

Comments

comments

231
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...