Znamy już 6 nowych Jutronautów

Redakcja PR - 19.11.2018
45

Laureaci konkursu „Bilet za horyzont”

W sobotę, 17 listopada br. podczas wielkiego finału akcji „Gazety Wyborczej” „Jutronauci” poznaliśmy laureatów konkursu stypendialnego „Bilet za horyzont”. 6 młodych osób, które zwyciężyły w tegorocznej edycji, będzie rozwijać swoje pomysły pod okiem mentorów oraz otrzyma atrakcyjne nagrody.

Konkurs „Bilet za horyzont” jest częścią projektu „Jutronauci”, który tworzy zespół redakcyjny „Gazety Wyborczej” we współpracy z Kulczyk Investments. To szansa dla młodych osób, by zrealizować własny projekt ze wsparciem doświadczonych mentorów, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy już dziś kreują naszą przyszłość – i w ten sposób zostać nowymi Jutronautami.

 

 

Jurorami w tegorocznej rywalizacji o „Bilet za horyzont” byli: Sebastian Kulczyk, Artur B. Chmielewski, Dariusz Jemielniak, Piotr Voelkel, Mikołaj Stroiński i Agnieszka Labus. Wśród tegorocznych kategorii konkursowych, które wynikają ze specjalizacji mentorów zadebiutowała m.in. muzyka. Wybierane przez redakcję „Gazety Wyborczej” nowe grono mentorów projektu sprawia, że co roku konkurs eksploruje kolejne obszary nauki, edukacji, technologii, sztuki czy biznesu w poszukiwaniu młodych talentów.

Do organizatorów tegorocznej, drugiej edycji konkursu „Bilet za horyzont” trafiło ponad 200 projektów. Do II etapu wybrane zostały, na podstawie decyzji mentorów, maksymalnie 3 osoby w każdej kategorii, które następnie zostały poproszone o zaprezentowanie swoich pomysłów jurorom. Ostatecznego wyboru dokonali mentorzy, a ich decyzję ogłoszono podczas wielkiego finału akcji „Jutronauci”, przygotowanego przez zespół Projektów Specjalnych „Gazety Wyborczej”, który odbył się 17 listopada w Warszawie.

Zwycięzcami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

  • „Nowe technologie, biznes, start-upy” (mentor:  Sebastian Kulczyk) – Jan Wiśniewski;
  • „Ekonomia, technologie, psychologia, antropologia, socjologia, design” (mentor: Piotr Voelkel) – Joanna Jurga;
  • „Zagadnienia przestrzenne, miejskie, socjologia, architektura, urbanistyka, gerontologia” (mentorka: Agnieszka Labus) – Władysława Kijewska;
  • „Rozwój otwartej wiedzy i otwartego oprogramowania, a także zwiększanie ochrony prywatności społeczeństwa” (mentor: Dariusz Jemielniak) – Agnieszka Ozimek;
  • „Muzyka pop, muzyka klasyczna” (mentor: Mikołaj Stroiński) – Andrzej Konieczny;
  • „Kosmos, inżynieria, start-upy z branży kosmicznej” (mentor: Artur B. Chmielewski) – Adam Dąbrowski.

Laureaci konkursu „Bilet za horyzont” otrzymają wyjątkowe nagrody. Są to m.in. wyjazd do Helsinek na konferencję „Slush” z Sebastianem Kulczykiem, wyjazd do Cambridge w stanie Massachusetts w USA i zaproszenie na rozdanie nagród Ig Nobel 2019 oraz lunch z ich twórcą Markiem Abrahamsem, studia podyplomowe w SWPS lub Collegium Da Vinci, praktyki w fundacji architektonicznej Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), zwiedzanie Centrum NASA (Jet Propulsion Laboratory JPL, Pasadena) oraz dwutygodniowy wyjazd do Los Angeles (pobyt w studio Mikołaja Stroińskiego). Każdy z laureatów dostał także czytnik e-booków PocketBook Touch Lux 4 oraz bon do księgarni internetowej Publio.pl.

Na łamach dzisiejszej „Gazety Wyborczej” i na Wyborcza.pl można przeczytać więcej o wyróżnionych projektach i ich twórcach.

Więcej informacji na temat konkursu „Bilet za horyzont” – wyborcza.pl/Jutronauci

Partnerzy wydarzenia: THINKTANK, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT), Uczelnia Łazarskiego, Wolves Summit, Warsaw Business Youth, Youth Business Poland, Creative Coding, Brain Embassy i Koźmiński Business Club, PocketBook, Publio.pl oraz Koneser.

Comments

comments

45
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...