Zmiany w lokalnych redakcjach “Wyborczej”

Informacja Prasowa - 21.02.2024
65

Michał Olszewski, Magdalena Mach, Jan Latała z nowymi obowiązkami w lokalnych redakcjach Wyborczej

Od 1 marca br. Michał Olszewski, dotychczasowy szef krakowskiej redakcji “Gazety Wyborczej”, będzie kierował działem zagranicznym tytułu. Kierownictwo nad redakcją w Krakowie obejmie Magdalena Mach, a zespołami w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie pokieruje Jan Latała.

Szefem działu zagranicznego zostanie Michał Olszewski, od 2014 r. redaktor naczelny krakowskiej „Wyborczej”. Wcześniej był jego dziennikarzem, a w latach 2007-2012 pracował jako szef działu reportażu „Tygodnika Powszechnego”.


Michal Olszewski – Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Redaktorką naczelną krakowskiej redakcji zostanie Magdalena Mach, od 2019 r. redaktorka naczelna redakcji „Wyborczej” w Rzeszowie. W „Wyborczej” pracuje od 1997 r. jako dziennikarka, redaktorka, publicystka, wydawca Magazynu Rzeszów i serwisu Rzeszow.wyborcza.pl, za którego rozwój odpowiadała. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Magdalena Mach

W związku z powyższymi zmianami, nastąpiły przekształcenia w strukturze redakcji lokalnych. Pracę dziennikarzy w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie będzie koordynował Jan Latała, łącząc te obowiązki z funkcją redaktora zarządzającego serwisów lokalnych Wyborcza.pl.

Jan Latała to redaktor z wieloletnim doświadczeniem m.in. w Onet.pl i RMF24.pl. Jest stypendystą programu Transatlantic Media Network ufundowanego przez Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) w Waszyngtonie. W “Wyborczej” pracuje od 2017 r. – zajmował się serwisami w Kielcach, Krakowie, Radomiu oraz Rzeszowie, a od 2019 r. także pozostałymi serwisami lokalnymi “Wyborczej”.

26.01.2022 Jan Latala . Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

 

Comments

comments

65
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...