ZM Henryk Kania podzielą się posiłkiem

Informacja Prasowa - 25.09.2017
257

ZM Henryk Kania podzielą się posiłkiem

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. włączają się do ogólnopolskiej zbiórki żywności pod hasłem „Podziel się posiłkiem”. W ramach akcji, pod koniec września przekażą pełnowartościowe produkty do Śląskiego Banku Żywności.

Celem programu jest przekazanie jak największej liczby posiłków dla niedożywionych dzieci. Program zainicjowała firma Danone. Organizatorem Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem” jest Federacja Polskich Banków Żywności. – ZM Kania jako firma odpowiedzialna społecznie, która regularnie współpracuje ze Śląskim Bankiem Żywności, bardzo chętnie włączamy się w tegoroczną akcję zbiórki żywności – mówi Dominika Rąba, wiceprezes zarządu Spółki – jednego z liderów polskiego rynku mięsnego. I dodaje: – Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego w Polsce marnuje się blisko 9 mln ton żywności rocznie. Warto więc zadbać o to, by trafiała ona do potrzebujących, których wokół nas jest bardzo wielu.

Wg dostępnych danych, sektor produkcyjny odpowiedzialny jest za marnowanie blisko 6,6 mln ton odpadów żywnościowych, gospodarstwa domowe ponad 2 mln ton, a inne źródła czyli sektor dystrybucji to 350 tys. ton żywności. Dane te sytuują Polskę na 5. miejscu państw marnujących jedzenie w Unii Europejskiej – za Wielką Brytanią, Niemcami, Francją oraz Holandią.

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. rozpoczęły współpracę ze Śląskim Bankiem Żywności w sierpniu 2016 roku. Dzięki temu dożywiają ok. 50 000 potrzebujących mieszkających na Śląsku. To pierwszy w Polsce przetwórca mięsny, który zdecydował się na podpisanie z Bankiem długofalowego porozumienia.

Śląski Bank Żywności powstał w 2001 roku. Posiada Status Organizacji Pożytku Publicznego – Non Profit. Jest członkiem Federacji Polskich Banków Żywności.

Comments

comments

257
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...