Zakaz wnoszenia smartfonów Samsung Galaxy Note 7 na pokłady samolotów w USA

Redakcja PR - 19.10.2016
115

Samsung Galaxy Note 7 nie może znaleźć się w żadnym samolocie lecącym z USA

Bezwzględny zakaz wnoszenia telefonów Samsung Galaxy Note 7 – taką decyzję 14 października wydała Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych.

O problemach z nowymi smartfonami Samsunga głośno jest od wielu tygodni, o czym nasz portal informował wielokrotnie. Sam producent, po wielu zgłoszeniach wybuchu smartfonów, podjął decyzję o wycofaniu modelu ze sprzedaży oraz zaprzestaniu produkcji nowych.

W USA Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych, kierując się względami bezpieczeństwa, wydał zakaz wnoszenia tych samrtfonów na pokłady wszystkich samolotów odlatujących z amerykańskich lotnisk. Urządzenia nie można mieć zarówno przy sobie, w ani w bagażu, nawet podręcznym. Dotyczy on absolutnie wszystkich modeli Samsunga Galaxy Note 7. Za złamanie zakazu będą grozić wysokie kary – nawet do 10 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości do 179 933 dolarów.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu pasażerów zakaz wnoszenia  tych telefonów może wiązać się z niedogodnościami, jednak bezpieczeństwo pasażerów jest da nas priorytetem – powiedział sekretarz transportu Anthony Foxx.

Czy podobne środki bezpieczeństwa będą wprowadzone na polskich lotniskach? Jak usłyszeliśmy od przedstawicielki Urzędu Lotnictwa Cywilnego, instytucja ta nie może może zakazać pasażerom posiadania konkretnych modeli telefonów. Otrzymaliśmy natomiast informację, że na stronie Urzędu znalazła się rekomendacja Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, dotycząca użytkowania osobistych urządzeń elektronicznych podczas wszystkich faz lotu. Zaleca się w niej, by telefony komórkowe czy inne urządzenia elektroniczne na czas trwania lotu uruchomione były w trybie samolotowym.

Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie, w przesłanym naszej redakcji komentarzu stwierdził, że zakazu wnoszenia telefonów na lotnisko nie będzie, planowane natomiast są działania informacyjne.

Porty Lotnicze aktualnie nie planują zakazywania wnoszenia telefonów komórkowych na teren Lotniska Chopina (dotyczy to wszystkich marek i modeli telefonów). Natomiast nawiązaliśmy współpracę z firmą Samsung i na naszym lotnisku będzie prowadzona akcja  informowania pasażerów o takim zakazie wprowadzonym w USA.

 

Comments

comments

115
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...