„Wolność łączy” akcja muzeum Powstania Warszawskiego, mająca na celu integrować pokolenia

Redakcja PR - 01.08.2017
234

W 73 lata temu stolica stanęła do walki z okupantem. Obrazy tamtych dni pragnie przypomnieć Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym celu władze placówki

73 lata temu stolica stanęła do walki z okupantem. Obrazy tamtych dni pragnie przypomnieć Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym celu władze placówki zainicjowały akcje „Wolność łączy”.

W dniu dzisiejszym kilkuset wolontariuszy oraz harcerzy z czterech największych organizacji: Związku Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Harcerskie, Skauci Europy, będzie pełniło służbę w 360 miejscach pamięci. Przechodnie mijający dane punkty będą mogli zgłębić historie związaną z miejscem, w którym się znajdują. Czekają również na nich przypinki z „kotwicą”- symbolem Powstania Warszawskiego. Akcja trwać będzie od 16:30 do 17:30.

 

Wolność Łączy

Muzeum Powstania Warszawskiego

na 1 sierpnia przygotowało również aplikację mobilną „Pamięć Miasta”. Jest to program zawierający mapę miasta z naniesionymi 360 punktami symbolizującymi ważne miejsca pamięci. Gdy pobierzesz aplikację,  na Twoim ekranie wyświetli się krótki opis historyczny miejsca, wraz z losami ludzi, którzy musieli żyć w tych ciężkich czasach. Aplikacja zawiera również archiwalne fotografię i współczesne zdjęcia. Dodatkowo do 31 punktów dodano nagrania audio, w których swojego głosu użycza Sonia Bohosiewicz. Aplikacja zawiera również geolokację co pozwoli trafić nam do miejsca pamięci. Aplikacje można pobrać w App Stor oraz Google Play.

Wolnosć Łączy

 

Comments

comments

234
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...