Wiceprezeska Kompanii Piwowarskiej obejmie nową, globalną rolę

Informacja Prasowa - 12.04.2024
231

Małgorzata Lubelska, od 1 czerwca 2024 r. obejmie nowe stanowisko, dyrektorki kategorii i marek globalnych, w europejskiej strukturze Asahi Group

Wiceprezeska Kompanii Piwowarskiej obejmie nową, globalną rolę

Małgorzata Lubelska, obecnie piastująca stanowisko wiceprezeski ds. marketingu Kompanii Piwowarskiej, od 1 czerwca 2024 r. obejmie nowe stanowisko, dyrektorki kategorii i marek globalnych, w europejskiej strukturze Asahi Group, do której należy Kompania Piwowarska.  

Małgorzata Lubelska dołączyła do zespołu Kompanii Piwowarskiej na stanowisko wiceprezeski ds. marketingu w marcu ubiegłego roku. Na tym stanowisku z  sukcesem realizuje cele strategiczne firmy, w szczególności rozwój portfolio marek premium i segmentu piw bezalkoholowych, transformację cyfrową oraz zwiększenie efektywności wydatków marketingowych udowadniając, że jest bardzo skuteczną, doświadczoną i pełną pasji ekspertką w dziedzinie marketingu Małgorzata rozpoczęła swoją karierę w PepsiCo w 1995 r., a następnie przez 11 lat pracowała w The Heineken Company, pełniąc różne globalne i lokalne funkcje marketingowe.

W swojej nowej roli – Dyrektorki kategorii piwnej i marek globalnych w Asahi Europe&International  – będzie odpowiedzialna za kształtowanie i wdrażanie strategii rozwoju kategorii oraz rozwój globalnych marek Asahi Group  współpracując z lokalnymi rynkami Asahi Europe&International. Jej odpowiedzialność wykraczać będzie poza Europę, a głównymi rynkami, które będzie obsługiwać będą Stany Zjednoczone, Chiny oraz Korea Południowa.

– Niezmiernie cieszę się z nadchodzących wyzwań i możliwości, jakie stwarzać będzie dla mnie nowe stanowisko. To kolejny krok w karierze i jestem szczególnie podekscytowana możliwością ekspansji i dalszego rozwoju naszych marek, w szczególności na rynkach poza Europą – komentuje Małgorzata Lubelska.

Kompania Piwowarska jest częścią Asahi Europe & International, która od listopada 2020 roku obejmuje 19 browarów w 8 krajach europejskich. Właścicielem AE&I jest Asahi Group Holdings – grupa notowana na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, która prowadzi działalność w segmencie piw, alkoholi mocnych, napojów bezalkoholowych, a także żywności, zajmując czołowe pozycje na rynkach w Europie oraz Azji i Pacyfiku.

Comments

comments

231
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...