WhatsApp poszerza ofertę – planuje wprowadzić komunikatory dla firm

Redakcja PR - 07.09.2017
180

WhatsApp poszerza ofertę - planuje wprowadzić komunikatory dla firm

WhatsApp jest jednym z najczęściej używanych komunikatorów internetowych na świecie. Właściciel aplikacji, Facebook, nie zamierza spoczywać na laurach. Ostatnio opublikowano komunikat, w którym powiadomiono, że WhatsApp planuje wprowadzić na rynek dwa nowe komunikatory.

WhatsApp Business  będzie służył do komunikacji na linii firma-klient. Owa aplikacja ma pojawić się w dwóch wersjach. Jedna ma być skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, a z drugiej będą korzystać duże firmy takie jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe.

Pomysł ten jest bardzo ciekawy i wychodzi naprzeciw potrzebą konsumentów. Już teraz wiele małych firm w komunikacji z klientem korzysta z popularnej aplikacji. Jednak obecny sposób użytkowania jest obciążony ryzykiem. Klient bowiem nie ma pewnosci, czy podczas kontaktu ma do czynienia z przedstawicielem firmy czy oszustem, który się za niego podaje. WhatsApp Business ma rozwiązać ten problem.

Ciekawym rozwiązaniem jest również oferta do dużych firm. Dzięki tej aplikacji klient może zarezerwować bilet lotniczy, lub wykupić ubezpieczenie. Niesie to także korzyści dla korporacji, która posiada możliwość szybkiego bezpośredniego kontaktu z konsumentem. Holenderskie linie lotnicze KLM rozpoczną współpracę z WhatsApp. Będzie to wieki test dla nowej aplikacji.

Comments

comments

180
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...