Wernisaż „Blow My Mind” w warszawskiej galerii o29Gallery

Informacja Prasowa - 21.03.2018
272

Wernisaż "Blow My Mind" w warszawskiej galerii o29Gallery

W minioną sobotę, 17 marca br, w warszawskiej galerii o29Gallery odbył się w wernisaż wystawy artystki Magdy Górskiej – znanej i cenionej głównie poza Polską. Na miejscu można było po raz pierwszy w kraju zobaczyć jej kolaże stworzone w całości na telefonie komórkowym oraz porozmawiać z artystką o jej dziełach.

Takiego oblężenia stolica jeszcze nie widziała! Frekwencja na wydarzeniu była imponująca. Szacuje się, że wystawę odwiedziło w ciągu jednego wieczoru ponad 300 osób. Magda funkcjonuje artystycznie w mediach społecznościowych, gdzie znana jest jako #magda_americangangsta. Jej pierwsza wystawa w Polsce przyciągnęła na ul.Odyńca 29/3 tłumy.

Magda Górska, kolażystka, opowiada swoje historie za pośrednictwem techniki „digital collage”. Wystawa „Blow my mind”, którą otwarto w warszawskiej o29Gallery to pełne surrealistycznego ducha kolaże. Są lustrem, w którym każdy przeglądający się dostrzeże własne, skrywane fantazje. Mnogość interpretacji dzieł pozwala odkrywać je na nowo. Każdy element niesie w sobie niezwykły ładunek emocjonalny. Prace burzą utarte normy społeczne, są sprzeciwem wobec bezsensów otaczającego nas świata, ograniczania wolności i swobód obywatelskich. W połączeniu z trafnymi pointami i nieszablonowym poczuciem humoru dają wgląd w twórczą naturę artystki.

o29Gallery to miejsce, które łączy ze sobą koncept promocji sztuki, spotkań towarzyskich i lokalnych inicjatyw kulturalnych . Galeria mieści się w klimatycznym mieszkaniu, w samym środku Mokotowa, przy Odyńca 29/3 w Warszawie. Galeria daje szansę zaistnienia inicjatywom artystycznym, kulturalnym i podzielenia się nimi z szerszą grupą widzów. Spotkania towarzyskie w galerii mają na celu prowadzenie rozmów i obcowania ze sztuką nowoczesną, street artem, fotografią, grafiką czy plakatem.

 

Zobacz też: https://publicrelations.pl/blow-my-mind-wernisaz-magdy-gorskiej/

Comments

comments

272
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...