„BLOW MY MIND” – wernisaż Magdy Górskiej

Jerzy Ciszewski - 09.03.2018
135

Wernisaż kolaży Magdy Górskiej - "BLOW MY MIND"

Nasza koleżanka z branży Pani Magda Górska, specjalista z wieloletnim doświadczeniem oraz szeroką wiedzą z zakresu public relations w obszarze komunikacji, która od 11 lat pracuje w Laboratorium Kosmetycznym Dr. Irena Eris, jest również zapaloną artystką.

W jej bio dotyczącym uprawianej sztuki jest napisane – Jej prace to intelektualnie stymulujące dzieła, dzięki którym realizuje swoje artystyczne pasje. Nierzadko wskrzesza w swoich kolażach ducha surrealistycznej zabawy cadavre equis (z franc. wyborny trup) i oddaje się urokowi swobodnych, dadaistycznych skojarzeń. Kolaże powstają z potrzeby kwestionowania świata i wnikliwej jego oceny. Artystka ukazuje harmonię pomiędzy naturą i ludźmi, wyśmiewa schematy, podważa
dotychczasowe postrzeganie rzeczywistości.

Jako artystka – kolażystka opowiada swoje historie za pośrednictwem techniki „digital collage” i wykorzystuje materiały, dzięki którym może wyrażać siebie tak skutecznie, jak to tylko możliwe. Magda Górska korzysta z treści i kontekstów oryginalnych obrazów, aby przekazać własne, dowcipne i przejmujące znaczenia. Eksperymentuje ze skanowaniem, nakładaniem warstw, kolażowaniem poszczególnych elementów tak, aby kreacje tworzyły jej wizualny, charakterystyczny język.

Już niedługo Pani Magda Górska 17 marca o godzinie 18, będzie miała  wernisaż w warszawskiej O29 Gallery, mieszczącej się na ul. Odyńca 29/3

 

 

Wystawa „Blow my mind” to pełne surrealistycznego ducha kolaże. Są lustrem, w którym każdy przeglądający dostrzeże własne, skrywane fantazje. Mnogość interpretacji dzieł pozwala odkrywać je na nowo. Każdy element niesie w sobie niezwykły ładunek emocjonalny. Prace burzą utarte normy społeczne, są sprzeciwem wobec bezsensów otaczającego nas świata, ograniczania wolności  i swobód obywatelskich. W połączeniu z trafnymi pointami i nieszablonowym poczuciem humoru dają wgląd w twórczą naturę artystki.

„Magda wykorzystuje nowatorską technikę do tworzenia ponadczasowych prac. To jej surrealistyczny odzew na współczesne realia. Mimo zróżnicowanych prac widać w nich wspólny czynnik tzw. Factor X. Mimo niepokoju w charakterze, znajdziemy w jej pracach kompozycyjny balans.”Joanna Polus,  Your Art Maison Gallery, Art Advisor.

Wystawy:

  • Maj 2017 r. – Przyczyniła się do stworzenia instalacji „El Fiambre Fabuloso” zaprezentowanej podczas festiwalu „Dadaism”, który odbył się w Barcelonie (Hiszpania) w maju w galerii TigoMigo.
  • Maj 2017 – ICFF 2017 New York – wystawa prywatna
  • Sierpień 2017 – Surreal Dream, Revolution Gallery, Buffalo, NY.

Stałe współprace:

 

 

Comments

comments

135
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...