Uniwersytet Warszawski zaprasza na nocne oglądanie debaty Clinton vs Trump

Informacja Prasowa - 13.10.2016
16

W nocy z 19 na 20 października debatę Clinton vs Trump można obejrzeć na UW

Amerykański wyścig o prezydenturę zbliża się do mety. Ostatnia debata kandydatów na ten urząd – Hillary Clinton i Donalda Trumpa – odbędzie w nocy z 19 na 20 października. Wykładowcy Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW zapraszają na wspólne oglądanie i komentowanie debaty na żywo.

Noc dyskusji i analiz rozpocznie się na Uniwersytecie Warszawskim tuż po północy. Na początek dr Karolina Brylska i mgr Mateusz Patera omówią znaczenie wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych – ich wymiar polityczny, socjologiczny i marketingowy. Następnie dr Andrius Suminas i dr Łukasz Przybysz przypomną najważniejsze debaty prezydenckie w historii amerykańskiej demokracji, zwrócą uwagę na słynne wpadki i sukcesy ich uczestników i prowadzących. Wreszcie dr Monika Kożdoń-Dębecka oraz dr Tomasz Gackowski podsumują wcześniejsze starcia Hillary Clinton i Donalda Trumpa i ocenią, czego można spodziewać się w ostatnim pojedynku.

Punktualnie o godz. 3.00 rozpocznie się wspólne oglądanie debaty (wersja telewizyjna z tłumaczeniem symultanicznym na język polski), a tuż po jej zakończeniu nastąpi krótkie podsumowanie – każdy z obecnych ekspertów zwróci uwagę na najważniejsze jego zdaniem aspekty dyskusji (uwzględniając kontekst polityczny, ekonomiczny, retoryczny, marketingowy).

Wydarzenie jest organizowane przez nowy Wydział Uniwersytetu Warszawskiego – Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Nasza jednostka zajmuje się szeroko pojętymi badaniami nad mediami – analizujemy wszystkie ważne wydarzenia społeczne i polityczne, zajmujące uwagę mediów, a tym samym ich odbiorców – podkreśla prof. dr hab. Janusz Adamowski, dziekan WDIB UW.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy – formularz znajduje się na stronie: http://www.wdib.uw.edu.pl/clintonvstrump 

Szczegółowy plan wydarzenia:

23.15 – 23.45 – Rejestracja uczestników

23.45 – 00.00 – Powitanie uczestników

00.00 – 00.45 – Wybory w USA – polityczne reality show (dr K. Brylska – mgr M. Patera)

01.00 – 01.45 – Debata prezydencka w USA – no pain, no gain (dr Andrius Suminas – dr Łukasz Przybysz)

02.00 – 02.45 – Debata H. Clinton vs D. Trump: final countdown (dr Monika Kożdoń-Dębecka – dr Tomasz Gackowski)

03.00 – 04.30 – Transmisja debaty (live)

04.45 – 05.30 – H. Clinton vs D. Trump: and the winner is… – krótkie podsumowanie debaty

us-plakat

Comments

comments

16
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...