U.S.A. Gymnastics zatrudniło agencję FleishmanHillard w związku ze skandalem dotyczącym molestowania zawodniczek

Redakcja PR - 18.01.2017
71

Agencja FleishmanHillard będzie pracować dla związku gimnastycznego w USA, którego trenerzy są oskarżeni o molestowanie zawodniczek

Jak informuje PRWeek, U.S.A. Gymnastics rozpoczęło współpracę z agencją FleishmanHillard, po tym, jak pod koniec grudnia ubiegłego roku media obiegła informacja, że w sportowej organizacji w ciągu ostatnich 20 lat miało dojść do co najmniej 368 przypadków molestowania seksualnego zawodniczek.

Sprawę molestowania seksualnego zawodniczek związku gimnastycznego jako pierwsi opisali dziennikarze „The Indianapolis Star”. Pierwszy artykuł na ten temat ukazał się dzień przed rozpoczęciem ubiegłorocznych letnich igrzysk olimpijskich. W raporcie opublikowanym kilka miesięcy później, w grudniu 2016 r. napisano, że co najmniej 368 zawodniczek było ofiarami molestowania seksualnego dokonywanego przez trenerów, właścicieli sal gimnastycznych i inne osoby dorosłe powiązane z zajęciami gimnastycznymi. Do incydentów miało dochodzić przez ostatnich 20 lat.

Mimo że do związku miały docierać informacje na temat tego, co się dzieje, to U.S.A. Gymnastics nie podjęło odpowiednich działań.

W związku z tak poważnym kryzysem U.S.A. Gymnastics zdecydowało się na podjęcie współpracy z agencją FleishmanHillard. Obie strony odmawiają jednak komentarza na temat tego, jaki charakter będzie miała ta współpraca.

Źródło: prweek.com

Comments

comments

71
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...