TikTok przedstawia Search Ads Toggle

Informacja Prasowa - 13.10.2023
208

Dlaczego warto wykorzystać potencjał Search Ads Toggle?

Użytkownicy odwiedzają TikToka głównie po rozrywkę i odkrywanie nowych rzeczy. Oprócz funkcjonalności sekcji Dla Ciebie, TikTok oferuje również zaawansowaną wyszukiwarkę, dzięki której można z łatwością znaleźć przydatne informacje – od modowych porad, przez kulinarne przepisy, aż po filmy z unboxingu i recenzje produktów.
Wzrost popularności TikToka jako wyszukiwarki informacji, to okazja dla marek, aby dotrzeć do nowych klientów i nawiązać z nimi interakcje. Jak wynika z badań, 58% użytkowników TikToka odkrywa nowe marki i produkty na platformie 1,5x częściej niż użytkownicy innych platform.¹
Platforma ogłasza uruchomienie Search Ads Toggle, nowej funkcji w TikTok Ads Manager, która umożliwia markom wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania TikToka. Search Ads Toggle korzysta z istniejących kreacji In-Feed Ad, aby wyświetlać reklamy obok organicznych wyników wyszukiwania użytkowników.
Dzięki Search Ads Toggle marki mogą rozszerzyć zasięg swoich kampanii o użytkowników ze sprecyzowanymi zainteresowaniami, którzy szukają informacji istotnych dla ich działalności. Tym samym pomaga to wymiernie zwiększyć zaangażowanie odbiorców i potencjalne przychody.

Na czym polega Search Ads Toggle?

Po włączeniu Search Ads Toggle reklamy są automatycznie generowane, wykorzystując już istniejące kreacje reklamodawcy, i wyświetlane jako wyniki wyszukiwania razem z organicznymi treściami. Reklamy są oznaczone jako treści ,,sponsorowane”. Pojawią się one na różnych pozycjach na stronie wyników w zależności od trafności, intencji użytkownika (bazując na wyszukiwanym haśle) i szerszej analizie zachowań innych użytkowników.

Dlaczego warto wykorzystać potencjał Search Ads Toggle?

Search Ads Toggle zapewnia użytkownikom dopasowane informacje. Mogą oni wyszukiwać na TikToku nowe treści, powracać do zapisanych inspiracji lub odkrywać trendy. Search Ads Toggle oferuje reklamodawcom nowe możliwości doświadczeń zakupowych każdego użytkownika.
Co więcej, poprawia wyniki. Wewnętrzne badania TikToka dowodzą, że 70% bloków reklamowych, z włączonym Search Ads Toggle, odnotowuje wyższą skuteczność przekładającą się na większą liczbę konwersji z reklam w wyszukiwarce (w porównaniu z blokami bez włączonego Search Ads Toggle).²

Gdzie pojawią się te reklamy?

Typowa ścieżka wyszukiwania ma swój początek po kliknięciu na przycisk znajdujący się w górnej części sekcji Dla Ciebie. Po wpisaniu zapytania wyświetla sie lista wyników wyszukiwania. Reklamy pojawią się właśnie między tymi wynikami. Gdy użytkownik kliknie na daną reklamę, jej specyfika zostanie również odzwierciedlona w in-feedzie TikToka, umożliwiając mu dalsze przewijanie wyników wyszukiwania w kolejności, w jakiej pojawiają się one na stronie.

Włączanie i wyłączanie Search Ads Toggle

Search Ads Toggle jest automatycznie włączany w momencie konfigurowania kampanii In-Feed Ads. Dzięki temu reklamy w wynikach wyszukiwania będą automatycznie tworzone w oparciu o już istniejące treści reklamowe In-Feed oraz targetowanie. Reklamy te będą wyświetlane w odniesieniu do konkretnych zapytań użytkowników, sąsiadując z organicznymi wynikami wideo.
Reklamodawcy mogą włączyć Search Ads Toggle na etapie tworzenia kampanii lub w trakcie jej trwania. Mogą również dezaktywować tę opcję na etapie tworzenia kampanii. Należy jednak pamiętać, że aktywacja Search Ads Toggle w trakcie kampanii nie będzie wykorzystywać potencjału fazy uczenia.

Search Ads Toggle w akcji

Clinique UK
Clinique UK wykorzystało Search Ads Toggle w celu promowania Even Better Clinical Serum Foundation. Pozwoliło to użytkownikom odkryć reklamę marki wśród konkurencyjnych materiałów na stronie wyszukiwania. Dzięki temu firma Clinique UK dotarła do zainteresowanych jej produktem użytkowników, zwiększając swoją sprzedaż.
DIBS Beauty
Podczas zeszłorocznych edycji Black Friday i Cyber Monday, firma DIBS Beauty wykorzystała Search Ads Toggle, aby zwiększyć zasięg swojej kampanii Spark Ads z organicznym wideo współzałożycielki marki, Courtney Shields. Dzięki temu DIBS Beauty była widoczna nie tylko w sekcji Dla Ciebie, ale także w wynikach wyszukiwania marki lub powiązanych produktów.

Search Ads Toggle TikToka w jeszcze większym stopniu umożliwia odkrywanie marek

To kolejne innowacje wprowadzane do wyszukiwarki. Dzięki nim marki mają coraz więcej sposobów na interakcję ze społecznością TikToka z poziomu wyszukiwarki. Wykorzystując potencjał Search Ads Toggle, mogą teraz zaprezentować się obok treści powiązanych z ich biznesem, produktem lub usługą, zapewniając użytkownikom TikToka jeszcze bardziej spersonalizowane reklamy.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z materiałem Business Help Center tutaj.

Comments

comments

208
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...