TikTok aktualizuje swoją Politykę Prywatności: Od teraz również w formie wideo

Informacja Prasowa - 14.09.2021
289

TikTok aktualizuje swoją Politykę Prywatności: Od teraz również w formie wideo

TikTok aktualizuje swoją Politykę Prywatności: Od teraz również w formie wideo

TikTok zaktualizował i rozbudował swoją Politykę Prywatności, by była jeszcze bardziej czytelna i zrozumiała dla użytkowników platformy. Już wkrótce udostępniona zostanie także seria krótkich materiałów wideo podsumowujących najważniejsze informacje dotyczące przechowywania danych społeczności TikToka. 

Misją TikToka jest inspirowanie i pobudzanie kreatywności. By wszyscy Twórcy mogli czuć się komfortowo i wyrażać siebie, platforma stale wdraża kolejne narzędzia i przygotowuje materiały edukacyjne, zwiększające bezpieczeństwo i prywatność swoich użytkowników. Tym razem TikTok aktualizuje swoją Politykę Prywatności w taki sposób, aby była ona jeszcze bardziej przejrzysta. W przyszłym miesiącu platforma zamierza także udostępnić Nowe Zasady Prywatności skierowane do nastolatków, które składać się będą z prostych materiałów wideo wyjaśniających w jaki sposób dane użytkowników TikToka są gromadzone i wykorzystywane.

Polityka Prywatności TikToka – co nowego?

Zaktualizowana Polityka Prywatności TikToka obejmuje zmiany w zakresie łatwiejszego wyszukiwania informacji dotyczących danych osobowych i bezpieczeństwa użytkowników, co czyni ją bardziej przejrzystą i czytelną dla społeczności platformy.

W tym celu TikTok:

  • Dodał odrębną, regionalną stronę internetową Polityki Prywatności,
  • Zrestrukturyzował układ strony i dodał więcej możliwości nawigacji,
  • Dodał więcej szczegółów dotyczących danych użytkowników, sposobu ich gromadzenia oraz wykorzystywania,
  • Udostępnił więcej informacji na temat prywatności użytkowników,
  • Stworzył nową sekcję wyjaśniającą podstawy prawne oraz rodzaje informacji, które wykorzystywane są w celu przetwarzania danych.

„TikTok to przestrzeń do wyrażania siebie. By było to możliwe nasi użytkownicy powinni znać swoje prawa i mieć pewność, że ich dane są bezpiecznie przechowywane. Nasz cel to bycie transparentnym – tylko dzięki temu możemy zdobywać zaufanie naszej społeczności, która będzie bez obaw korzystać z nieograniczonych możliwości platformy. Nasza zaktualizowana Polityka Prywatności umożliwi użytkownikom jeszcze lepsze zrozumienie informacji na temat tego, w jaki sposób przechowujemy ich dane i jakie zmiany mogą dokonywać w zakresie swojej prywatności i bezpieczeństwa na TikToku” – powiedziała Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Bezpieczeństwo i ochrona danych użytkowników to dla TikToka priorytet. W ostatnim czasie platforma wprowadziła miedzy innymi istotne zmiany w prywatności kont społeczności poniżej 16 roku życia oraz ogłosiła otwarcie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego w Irlandii. Jego zadaniem będzie monitorowanie, wykrywanie i reagowanie na potencjalne zagrożenia, a także gromadzenie danych dotyczących przestępczości cyfrowej.

 

Comments

comments

289
Komentarze
Sonda

Czy przypadek jazdy autem po alkoholu, dokonanej przez Beatę Kozidrak, będzie miał wpływ na jej dalszą karierę ??

Loading ... Loading ...