Targi Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym odwiedziło blisko 40 000 osób

Informacja Prasowa - 25.05.2023
119

Targi Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym odwiedziło blisko 40 000 osób

Targi Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym odwiedziło blisko 40 000 osób

Około 40 000 odwiedzających pojawiło się w dniach 18-21 maja 2023 r. na Targach Książki  i Mediów VIVELO. Wydarzenie dedykowane było i miłośnikom książki w tradycyjnej formie i fanom technologii audio i video. Na największy stadionie w kraju stworzono 11 stref tematycznych m.in. #booktok, #gaming, #spotkajautora, #lifestyle, #mamatatadziecko, #audio czy #japonia, na których odbyło się około 100 wydarzeń towarzyszących: pokazów, warsztatów, paneli i prezentacji. Organizatorzy wykorzystali ok. 20 000 m2 powierzchni PGE Narodowego, w tym płytę główną.

Podczas pierwszej edycji targów odbyło się ponad 550 spotkań z autorami. Spotkać można było najbardziej znane nazwiska m.in. Grahama Mastertona, prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Katarzynę Bondę, Remigiusza Mroza, Katarzynę Grocholę, Dorotę Szelągowska, Mariusza Szczygła, Joannę Szczepkowską, Weronikę Marczak, Krystynę Mirek, Alka Rogozińskiego, Katarzynę Miszczuk, Karolinę Wójciak, Katarzyna Miller, Katarzynę Kubisiowską, Toshikazu Kawaguchi czy Harrego Whittakera, syna Lucindy Riley.

Naszym celem było stworzenie nie tylko unikalnej przestrzeni targowej ale także nowatorskiego forum dyskusyjne dla czytelników, przedstawicieli branży, jak również dla twórców, youtuberów i influencerów. Chcieliśmy pokazać, jak bardzo książka zmienia się i ewoluuje wraz z nami. Wiele wskazuje na to, że książkę przyszłości będziemy nie tylko czytać ale również doświadczać wieloma zmysłami, stąd nacisk na multimedialność wydarzenia — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów.

Płyta główna PGE Narodowego została wykorzystana aby podnieść komfort odwiedzających oraz samych autorów. To na niej ulokowano przestrzeń do podpisywania książek dla najpoczytniejszych autorów i przez cały czas trwania targów ustawiały się kolejki po autografy m.in. Weroniki Anny Marczak autorki „Rodziny Monet”, Remigiusza Mroza czy Toshikazu Kawaguchiego.

Widok blisko 40 000 odwiedzających upewnił nas w tym, że uwzględnienie w programie nowych technologii, gier, podcastów, literatury young adult i zaproszenie do współpracy internetowych twórców było najlepszym posunięciem, uszytym na miarę potrzeb dzisiejszego odbiorcy  — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów.

Potwierdzona już została druga edycja wydarzenia. Targi Książki i Mediów VIVELO w 2024 roku również odbędą się na PGE Narodowym.

Comments

comments

119
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...