Świeża Bazylia PR ma nową dyrektor zarządzającą

Informacja Prasowa - 11.07.2023
300

Dr Wioleta Witczak-Smolnik dyrektor Świeżej Bazyli ma blisko 20-letnie doświadczenie zawodowe

Z początkiem lipca 2023 roku dr Wioleta Witczak-Smolnik objęła stanowisko dyrektor zarządzającej w agencji PR Świeża Bazylia Sp. z o. o. To polska spółka, która działa na rynku już 19 lat, specjalizuje się w PR korporacyjnym sektorów głównie przemysłowych, w tym FMCG. Jej specjalnością jest zarządzanie kryzysowe, CSR, public affairs i employer branding. Świeża Bazylia jest także ekspertem w realizacji raportów rynkowych m.in. ZR, CSR, ESG oraz warsztatów medialnych. 

Wioleta Witczak-Smolnik w nowej roli odpowiada przede wszystkim za obsługę strategiczną Partnerów i Klientów, doradztwo wizerunkowe i komunikacyjne w projektach, kształtowanie polityki informacyjnej, raportowanie dotyczące zrównoważonego rozwoju firm oraz rozwój samej Świeżej Bazyli.

Nowa dyrektor Świeżej Bazyli ma blisko 20-letnie doświadczenie zawodowe, które rozwijała zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, w kraju oraz za granicą. Była m.in. rzecznikiem prasowym w czasie Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej
z ramienia Ministerstwa Gospodarki (od 2011), pierwszym polskim PR-owcem
w Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA/ESOC w Darmstadt w Niemczech (od 2014), dyrektorem Departamentu Informacji i Komunikacji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (od 2015), dyrektorem strategicznym agencji PR be smart (od 2017), managerem PR i rzecznikiem prasowym Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (od 2018). Od 2006 r. pracuje także jako trener, szkoleniowiec i wykładowca akademicki.

Jest także coachem biznesu, certyfikowanym konsultantem/ coachem kryzysowym akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego oraz od października 2022 r. doradcą/ekspertem w programie Innovation Coach prowadzonym przez Centrum Projektów Badawczych UE Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk.

Ukończyła London School of Public Relations, Uniwersytet Śląski w Katowicach uzyskując tytuł naukowy doktora, a także Szkołę Coachów Meritum w Warszawie i akredytowany program „Mistrz coachingu” przy International Coach Federation ICF z siedzibą w Nowym Jorku.

Comments

comments

300
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...