Steve Wozniak w Warszawie

Redakcja PR - 23.11.2018
171

Nowy ambasador projektu PFN „100×100”

Ikona w świecie IT, filantrop Doliny Krzemowej, zdobywca National Medal of Technology – Steve Woźniak, bo o nim mowa, już 27 listopada odwiedzi Warszawę. Uznany na całym świecie konstruktor i projektant komputerów z logo nadgryzionego jabłka opowie o swojej pasji i polskich korzeniach w ramach projektu Polskiej Fundacji Narodowej „100×100”.

Amerykański inżynier i wynalazca, Steve Wozniak, w 1976 r. wraz ze Steve’em Jobsem założyli Apple Computer Inc. Wozniak zaprojektował i skonstruował maszyny uznane za pierwsze komputery osobiste – Apple I i Apple II, co okazało się przełomowym wydarzeniem na rynku technologicznym. W 1985 r. za swoje osiągnięcia otrzymał od Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Ronalda Reagana – National Medal of Technology, najwyższe wyróżnienie przyznawane czołowym amerykańskim innowatorom.

Steve od ponad 30 lat jest ikoną i filantropem z Doliny Krzemowej. W 2000 r. został wprowadzony do Panteonu Wynalazców i otrzymał prestiżową nagrodę Heinz Award for Technology, The Economy and Employment za samodzielne zaprojektowanie pierwszego komputera osobistego i przekierowanie swojej życiowej pasji do matematyki i elektroniki w kierunku inspirowania uczniów szkół podstawowych i nauczycieli.

Wozniak przez lata zaangażowany był w różne przedsięwzięcia biznesowe i filantropijne. Koncentrował się na osiąganiu nowych możliwości w dziedzinie IT i kształtowaniu młodych umysłów poprzez praktyczne nauczanie i pobudzanie kreatywności. W 2014 r. został odznaczony Medalem Hoover – prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym za „wyjątkowe zasługi inżynierów dla ludzkości”.

 

 

W trakcie spotkania będzie okazja do rozmowy o początkach pierwszego komputera osobistego na świecie, wizjach przyszłości oraz poszukiwaniu kolejnych technologii i wynalazków, których znaczenie byłoby równie przełomowe jak skonstruowanie PC.

Dynamiczny postęp i rozwój technologiczny zmuszają nas do zadania pytania o zagrożenia dla ludzkości, jakie idą w ślad za nimi. Spotkanie z wynalazcą i wizjonerem będzie znakomitym pretekstem do refleksji na ten temat. Wśród poruszanych tematów nie może zabraknąć tak ważnych dziś dla rozwoju polskiej gospodarki programów startupowych i inwestycji w nowe technologie. Liczymy, że rozmowa z Wozniakiem okaże się inspiracją dla polskich przedsiębiorców, naukowców i innowatorów.

Spotkanie z tą wyjątkową postacią odbędzie się już w najbliższy wtorek 27 listopada w Senatorze przy ul. Bielańskiej 12 w Warszawie. Liczba miejsc ograniczona.

Serię spotkań „100×100” zainaugurował w Warszawie Mika Hakkinen, mistrz świata Formuły 1, zaangażowany przez PFN w promocję wizerunku Polski za granicą.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości PFN nawiązuje współpracę ze 100 wybitnymi, znanymi na całym świecie postaciami życia publicznego – są to artyści, aktorzy, sportowcy, intelektualiści, przedsiębiorcy oraz liderzy opinii. „100×100” ma na celu promocję Polski za granicą poprzez zaangażowanie wpływowych i rozpoznawalnych na świecie osób. Działania kierowane są głównie do odbiorców poza granicami Polski.

Comments

comments

171
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...