Steve Wozniak w Warszawie

Redakcja PR - 29.11.2018
239

„Polska jest modelem rozwoju cyfrowego”

Wizyta Steve’a Wozniaka, wizjonera o polskich korzeniach, legendarnego twórcy komputera osobistego i współzałożyciela Apple, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców, startupowców, mediów i fanów technologii. Steve opowiedział nie tylko o swojej pasji zawodowej i dzisiejszych kierunkach postępu technologicznego, ale przyznał też, że jest pod wrażeniem tempa rozwoju naszego kraju i wskazał Polskę jako model rozwoju cyfrowego.

Podczas wtorkowego spotkania Steve „Woz” Wozniak, filantrop i ikona Doliny Krzemowej o polskich korzeniach, podkreślał rolę młodego pokolenia w dalszym rozwoju technologicznym, jego świeżość, pomysłowość i potencjał. Opowiedział również o przemianach i dynamicznym rozwoju cyfrowym, jakie obserwuje w Polsce i zwrócił uwagę na rolę uzdolnionych przedsiębiorców i startupowców. Przyznał, że właśnie w tym kontekście będzie promował Polskę podczas swoich wystąpień i wykładów, które prowadzi na całym świecie.

„70 lat temu do produkcji został wprowadzony tranzystor. Niewiele osób wie, że produkcja tranzystorów była możliwa dzięki metodzie, która została stworzona przez polskiego wynalazcę Jana Czochralskiego w 1916 roku. 99% sprzętu, który mamy dziś, nie istniałaby, gdyby nie ta metoda. Niektórzy mówią, że Czochralski był ojcem Doliny Krzemowej” – mówił na spotkaniu Wozniak.

Steve w trakcie spotkania mocno podkreślał wpływ Polaków na światową gospodarkę i cieszył się, że on sam ma polskie korzenie, z czego jest bardzo dumny. Oprócz rozmowy o technologiach i rozwoju, „Woz” podzielił się swoim spostrzeżeniem, czym tak naprawdę jest szczęście. Według niego szczęście można wpisać w model trzech słów na literę „F” – Friends, Fun & Food.

 

Steve Wozniak w trakcie spotkania

 

Steve z chęcią odpowiadał również na pytania publiczności i robił wspólne zdjęcia, a po spotkaniu udał się z wizytą do Premiera RP Mateusza Morawieckiego, gdzie rozmowy dotyczyły m.in. gamingowego i technologicznego potencjału Polski. Podczas spotkania z Premierem Mateuszem Morawieckim Steve Wozniak zadeklarował: „Polska to świetne miejsce, a inicjatywy takie jak 100×100 lub Hackathon powodują, że mam nadzieje jeszcze do Was wrócić! Bedę reklamował Polskę, będę jej ambasadorem”.

Przyjazd Steve’a do Polski odbył się w ramach projektu „100×100” Polskiej Fundacji Narodowej. Poprzednie wizyty nieformalnych ambasadorów – byłego rajdowca F1 Miki Hakkinena i Davida Haye’a również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem,

mimo to Polska Fundacja Narodowa przyznaje, że wczorajsze spotkanie przerosło oczekiwania pod względem zainteresowania zarówno mediów, jak i techmaniaków.

„Projekt »100×100«, w ramach którego zapraszamy do Polski znanych, cenionych, liderów opinii z różnych dziedzin, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pokazała to wczorajsza wizyta Steve’a, która spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Steve zaraził gości spotkania energią i optymizmem. Jednak co najważniejsze, po wizycie w Polsce – czyli kraju swoich przodków – Steve będzie przywoływał przykłady naszych sukcesów w zakresie nowych technologii, podróżując z wykładami po świecie” – mówi Filip Rdesiński, Prezes Zarządu PFN.

Polska Fundacja Narodowa przyznaje, że to dopiero początek projektu, który będzie kontynuowany w 2019 roku w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Już wkrótce zostanie przedstawiony kolejny ambasador 100×100.

„Cieszymy się, że projekt »100×100« coraz dynamiczniej się rozwija. Kolejni ambasadorowie na pewno przyczynią się do wzrostu zainteresowania projektem nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Cieszymy się również z tego, że do Polski przyjeżdżają tak znaczące i szanowane postacie, które znamy głównie z mediów” – podkreśla Robert Lubański, wiceprezes PFN. – „Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi ambasadorami projektu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych, gdzie będziemy na bieżąco informować o nowych gościach” – dodaje.

Comments

comments

239
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...