Start NaGranie. Ruszyła muzyczna akcja Trójki

Redakcja PR - 21.09.2018
132

Od 12 września br. debiutujący soliści i zespoły mogą zgłaszać się do nowego projektu Trójki „Start NaGranie”

35 artystów, którzy zakwalifikują się do programu „Start NaGranie”, weźmie udział w przesłuchaniach w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zwycięzca będzie mógł nagrać i wydać płytę w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Pierwszy odcinek „Start NaGranie” zostanie wyemitowany w październiku.

„Start NaGranie” to projekt, jakiego do tej pory nie było w żadnej stacji radiowej. W pierwszym etapie, który uczestnicy za pomocą specjalnej strony internetowej mogą zgłaszać swoje amatorskie nagrania.

Następnie 35 uczestników wyłonionych przez jury składające się z muzyków i dziennikarzy Polskiego Radia weźmie udział w eliminacjach, które odbędą się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej (siedem pierwszych odcinków programu). Cztery kolejne odsłony programu to półfinały. Zwycięzcę słuchacze poznają w finałowym, 12. odcinku, w którym weźmie udział trzech najlepszych debiutantów.

 

 

Wszystkie przesłuchania będzie można usłyszeć na antenie Trójki, na portalu polskieradio.pl oraz w mediach społecznościowych.

Założeniem projektu jest to, by artyści grali wyłącznie własny repertuar, co między innymi odróżnia „Start NaGranie” od innych programów, w których możliwe jest wykonywanie coverów. A ponadto młodzi wykonawcy nie tylko zaprezentują swoją twórczość, ale też opowiedzą o swoich inspiracjach i doświadczeniach muzycznych, a także porozmawiają z jurorami o swoich planach na przyszłość, wytyczonych celach i własnych marzeniach. – Dzięki temu będziemy mogli ich poznać bliżej, nie tylko jako muzyków” – mówi Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. „Chcemy by był to program, który w autentyczny sposób pomoże wydobyć przyszłe diamenty polskiej sceny muzycznej, polskiej kultury. Wierzę, że czają się one w wielu zakątkach Polski, we wszystkich środowiskach, a ten unikatowy projekt to wielka szansa dla nich, ale też dla Trójki i polskiej kultury – dodaje Świetlik.

 

Gospodarzem programu będzie dziennikarz Trójki Tomasz Żąda, a zwycięzcy przesłuchań zostaną zaproszeni do poniedziałkowego wydania jego audycji „Trójka żąda debiutów”.

Pierwszy odcinek „Start NaGranie” na antenie Programu 3 Polskiego Radia 5 października, a finał 21 grudnia.

Comments

comments

132
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...