Snapchat chce ograniczyć kontrowersyjne i nieprawdziwe treści na platformie Discover

Redakcja PR - 25.01.2017
107

Snapchat aktualizuje regulamin dla wydawców publikujących na platformie Discover

Jak podaje portal adweek.com, Snapchat zdecydował się na ograniczenie kontrowersyjnych, typowo clickbajtowych treści publikowanych przez wydawców na platformie Discover. Firma podejmie również kroki mające na celu walkę z fałszywymi newsami.

Materiały publikowane w zakładce Discover często są małowartościowe i  nieodpowiednie dla osób poniżej 18. roku życia. Wielu wydawców dodaje typowo clickbajtowe treści, które opierają się na nagości, przemocy czy są pełne wulgaryzmów.

Snapchat chce ograniczyć pojawianie się tego typu materiałów. Dlatego też firma zdecydowała się na zaktualizowanie regulaminu dla wydawców. Treści publikowane na platformie Discover mają mieć charakter informacyjny oraz powinny być prawdziwe i bezpieczne dla użytkowników.

Snapchat zamierza podjąć również kroki mające na celu zwalczanie nieprawdziwych informacji.

Czujemy się odpowiedzialni za to, że jesteśmy źródłem rozrywki i informacji dla naszej społeczności, która liczy ponad 150 milionów aktywnych użytkowników dziennie – miał napisać rzecznik prasowy Snapchata w komunikacie skierowanych do Adweek.

Źródło: Adweek.com

Zobacz też:

Donald Trump założył konto na Snapchatcie. Co z jego Twitterem?

Comments

comments

107
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...