Donald Trump założył konto na Snapchatcie. Co z jego Twitterem?

Redakcja PR - 23.01.2017
137

Donald Trump z oficjalnym kontem na Snapchacie

Doradcy Donalda Trumpa do social mediów nie tracą czasu. Po piątkowym zaprzysiężeniu, już oficjalnie jako 45. prezydent Stanów Zjednoczonych, Trump ma swoje konto na Snapchacie. Nick – @realdonaldtrump. 

Adweek.com donosi, że na Snapchacie funkcjonuje już oficjalne konto prezydenta USA, Donalda Trumpa. Do tej pory ulubionym medium konrtowersyjengo miliardera był Twitter, skąd niejedna wypowiedź trafiała na nagłówki światowych mediów. Na Snapchacie ukazywać się będą krótkie filmy video i zdjęcia.

W międzyczasie, administracja Baracka Obamy musiała poczynić stosowne kroki i  zmienić nazwę konta ustępującego prezydenta  na Twitterze. Dotychczasowy nick Obamy @POTUS został zmieniony na @POTUS44. Teraz konto @POTUS należy oficjalnie do Donalda Trumpa. co z dotychczasowym, znanym z kampanii, nickiem @realdonaldtrump? Konto dalej funkcjonuje, ostatni tweet pochodzi z 22 stycznia.

Ciekawie rozkładają się proporcje liczby obserwatorów między kanałami byłego i urzędującego prezydenta. @realdonaldtrump na Twitterze obserwuje 21,6 mln osób, @POTUS – 14,3 mln; konto Obamy @POTUS44 – 14,5 mln.

Najmniej aktywny urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych jest na Facebooku. Choć jego profil ma 17,9 milionów fanów, opublikowano tam jedynie dwa posty z fragmentami jego przemówień.

Na podstawie: Adweek.com

 

Comments

comments

137
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...