Ruszają zgłoszenia do nagrody Strażnik Pamięci 2016

Informacja Prasowa - 26.07.2016
50

Od 25 lipca można przesyłać zgłoszenia do nagrody Strażnik Pamięci 2016

Od 25 lipca można przesyłać zgłoszenia do nagrody Strażnik Pamięci 2016. Tygodnik „Do Rzeczy” już po raz czwarty uhonoruje osoby i instytucje w szczególny sposób dbające o  odnowienie, przechowanie lub przywrócenie pamięci o ważnych wydarzeniach z przeszłości Polski.

Zgłoszenia można przesyłać pocztą elektroniczną do 10 października 2016 r.

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie 10 listopada 2016 r. Wcześniej Kapituła Nagrody Strażnik Pamięci wyłoni finalistów konkursu, którzy otrzymają oficjalne nominacje.

Nagroda STRAŻNIK PAMIĘCI jest przyznawana w trzech kategoriach. W kategorii TWÓRCA wyróżnienie może otrzymać osoba lub osoby fizyczne, które przyczyniają się do odnowienia pamięci. W kategorii INSTYTUCJA tytuł Strażnika Pamięci mogą otrzymać muzea, stowarzyszenia, fundacje, organizacje nowopowołane lub te, które w minionym roku podjęły nowe inicjatywy służące realizacji celów konkursu. W kategorii MECENAS nagrodę otrzymuje podmiot publiczny lub komercyjny, który w szczególny sposób materialnie wspiera dbałość o pamięć historyczną.

Partnerami głównymi konkursu Strażnik Pamięci są Bank Zachodni WBK, Energa i PKN Orlen. Ponadto konkurs wspierają PZU, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych oraz Provident. Współorganizatorami wydarzenia są Zamek Królewski w Warszawie oraz Narodowe Centrum Kultury.

Więcej informacji na temat plebiscytu i regulamin zgłaszania kandydatów znajduje się na stronie http://dorzeczy.pl/straznik-pamieci/.

Konkurs Strażnik Pamięci odbywa się od 2013 r. Laureatami pierwszej edycji zostali twórcy serialu „Czas Honoru”, instytucje zaangażowane w projekt poszukiwań i identyfikacji ofiar komunizmu pochowanych na „Łączce” oraz Bank Zachodni WBK. W drugiej edycji nagrodzono prof. Andrzeja Nowaka, portal Polskieradio.pl oraz firmę Tauron Polska Energia – za wkład w realizację filmu Jack Strong. W 2015 r. nagrody odebrali Dariusz Malejonek za projekt „Panny Wyklęte”, Reduta Dobrego Imienia oraz Artur Nowakowski i Bogdan Kaczmarek – sponsorzy Masztu Wolności na Rondzie Zgrupowania AK Radosław w Warszawie.

Współorganizatorami konkursu są: Zamek Królewski w Warszawie oraz Narodowe Centrum Kultury. 

Comments

comments

50
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...